Kamu Personelleri

Memur Alımlarının Kısıtlanmasında Öğretmenlerin ve Polislerin Yüzü Gülecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında memur alımlarına ilişkin açıklamalarını haberlerimizde ifade etmiştik (TIKLAYIN)  Bakan Müezzinoğlu’nun memur alımlarına ilişkin açıklaması şöyle:
 

Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamalarının ardından memur olmak isteyen herkesin kafası karıştı. Kamupersoneli.net olarak Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamalarının tüm memur alımlarının iptaline ilişkin olmadığı, polis ve öğretmen alımlarının devam edeceği, diğer alımların kısıtlanacağı yönünde olacağını, yaptığımız haberle aktarmıştık.

Kamuya polis ve öğretmen alımlarında herhangi bir azalma görülmeyeceği, diğer kadrolarda memur alımlarında ise titizliğin ön planda tutulacağı fikrindeyiz. Alımlarda uygulanacak titizlik ve tasarruf tedbirlerinin ise geçici olması bekleniyor.

Ancak mecburi alımların gerçekleşmesi de söz konusu. Dolayısıyla açılan bütçelerde en çok yatırım alanlar, güvenlik ve eğitim kolları olarak karşımıza çıkıyor. Buradan hareketle özel harekat polis alımları, uzman er-erbaş alımları, bilişim öğretmenleri ve diğer branşlara yönelik; hem ülkenin gelecek planları hem de bugününe yatırım amacıyla ciddi miktarlarda alımın olacağını söylemek mümkün.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm hakları Kamupersoneli.Net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kamupersoneli.Net tarafından üretilen haberlerin kaynak gösterilmeden kullanılması, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırıdır ve suç teşkil etmektedir. Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir