Genel

Hande Yener’in çarpıcı “kanser” açıklaması boğazlarda düğüm oldu! “’Ben ölüyorum’ dedim…”

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir konserde sahneden dinleyicileri ile konuşan ünlü pop şarkıcısı Hande Yener, sahneden “kilo alma” ile ilgili yaptığı esprili açıklamalarla gündeme gelmişti. Yine olay yaratan sahne kıyafetleri tercih ederek tarzını konuşturan Hande Yener, bu kez de kanser hastalığı ile mücadele ettiği dönemlere ilişkin yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı. Yaklaşık iki yıl önce meme kanserine yakalanan ve daha sonra tedavi sürecinde kanseri yenen Hande Yener, yaşadığı o zor dönemleri anlattı. Açıklamasında “Ailemden sakladım, sevenlerimi üzmek istemedim” sözlerine yer veren Hande Yener, açıklamalarıyla duygulandırdı. İşte detaylar…

Yaşadığı Zorlu Dönemleri Anlattı

49 yaşındaki ünlü şarkıcı Hande Yener, 2020 yılında meme kanserine yakalandığını öğrenmiş ve bir süre kanser tedavisi görmüştü. Söz konusu dönemde hastalığını kimseye anlatmadığını dile getiren Hande Yener, Hürriyet’ten Savaş Özbey’in sorularını yanıtladı ve o zorlu dönemlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yener yaptığı açıklamada “Çok önemli bir rahatsızlık atlattım. Kimseye de anlatmadım. Çünkü o dönem herkesin morali zaten çok bozuktu. Ailemden sakladım. Sevenlerimi de üzmek istemedim. İlk duyduğumda konuşamıyordum ve kilitlenmiştim” sözlerini dile getirdi.

“Ona ‘Ben Ölüyorum’ Dedim”

Göğsünde bir kitle hissettiğini, hastaneye koştuğunu ve bir şeyler olduğunu anladığını ifade eden Hande Yener, “Tomografiler çekildi. Doktorun sonuca bakıp ‘Felaket’ dediğini duydum, yıkıldım. Raporlarımı alıp oradan çıktım. Delirmiş vaziyetteydim. Misha arabada bekliyordu. Ona ‘Ben ölüyorum’ dedim. Sonra başka doktorla görüştüm. ‘Erken teşhis hayat kurtarır’ dedi, dediği de oldu. Şükür sağlığıma kavuştum” dedi.

“Geleceğime Yürümeye Devam Ediyorum”

Her şeyin bir sebebi olduğunu ifade eden Yener, “Yaşadıklarımızı kabullenerek tekrar hayata bağlanmamız gerekiyor” sözlerini dile getirdi. Yener bu zorlu dönemlere rağmen “Keşke yaşamasaydım dediğim hiçbir şey yok. Her şeyin Allah’ın bir öğretisi olduğuna inancım var. Tüm tecrübelerimi cebime koyarak geleceğime yürümeye devam ediyorum” dedi.