Gündem

Orman yangını büyüdü: Alevler gökyüzüne kadar ulaştı! Çok sayıda ekip müdahale ediyor!

Son dakika gelişmesi… Balıkesir’in Kepsut ilçesinde orman yangını çıktı. Kısa sürede büyüyen yangının alevleri gökyüzünü bir anda kapladı. Yangın için çok sayıda ekip gönderildi. İşte son dakika haberinin detayları…

Kepsut’ta devam eden orman yangınına 11 helikopter, 5 uçak, 29 arazöz, 10 su ikmal aracı, 5 dozer ve 296 personel ile müdahale edilirken söndürme çalışmaları devam ediyor.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da devam eden yangına dair bilgileri paylaştı. Şıldak, çevre illerden talep edilen ilave hava ve kara söndürme unsurlarının yangın mahalline dakikalar içerisinde ulaştığını bildirdi. Vali Şıldak, “Söndürme çalışmaları valiliğimizin koordinasyonunda Orman Bölge Müdürlüğü, itfaiye ve jandarma birimlerimizin yoğun gayretiyle sürdürülmektedir. Yerleşim yerlerini tehdit eden bir durum bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Bir açıklamada daha bulunan Vali Şıldak, “Kepsut’taki orman yangınını kontrol altına almak için ekiplerimiz yoğun gayret gösteriyor. Kuvvetli rüzgara rağmen etkili bir müdahale gerçekleştiriyoruz.” dedi. Ancak bölge dağlık olduğu için ekiplerin ulaşmasının zor olduğu belirtiliyor.