Genel

Toplu taşıma kullanan vatandaşlara üzücü haber verildi! Büyük zam yapıldı: Ücretler yüzde 100 arttı!

Yurdun dört bir yanından zam haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Son olarak toplu taşıma kullanan vatandaşlara üzücü bir haber daha İstanbullulara verildi! İstanbul’da otobüs, metro, tramvay, vapur ve metrobüs gibi ulaşım araçlarında kullanılan İstanbulkart bedellerine yüzde 100’e varan oranda zam yapılmasına karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zamlı İstanbulkart tarifesini bugünden itibaren uygulamaya koydu. Zamlı tarifeye göre Anonim İstanbulkart ücreti 25 liradan 50 liraya yükselerek yüzde 100 artışa sahip oldu. Öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını dolduranların toplu ulaşımda kullandığı “İndirimli Kart”, 65 yaş üstü vatandaşlar ile zabıtalar, anneler, engelliler, emniyet hizmetlerinde çalışanlar, basın mensupları, milli sporcular ve sağlık çalışanlarının da kullandığı “Ücretsiz Kart” ile “Mavi Kart” ücretleri, yaklaşık yüzde 72 zamla 35 liradan 60 liraya çıktı.

DİĞER ÜCRET ARTIŞLARI

Denetim Kartı 50 liradan 75 liraya, Ada Sakini Kartı 35 liradan 60 liraya, kişiye özel tasarımlı İstanbulkart 40 liradan 60 liraya, Personel ve Stajyer Devam Kontrol Sistemi Kartı 35 liradan 60 liraya, Araç Kullanım Belgesi Kartı ise 50 liradan 75 liraya yükseltildi.