Dünya

Katliam Gibi Kaza! 25 Kişi Hayatını Kaybetti, 35 Kişi Yaralandı

Mısır’ın güneyindeki El-Minye kentinde iki aracın karıştığı trafik kazasında 25 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Türkiye’den, Mısır’da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili taziye mesajı yayımlandı.

Mısır devlet gazetelerinden “Ahbar el-Yevm”in internet sitesinde yer alan haberde, ülkenin orta kesimindeki Minye kentinde bir yolcu otobüsünün park halindeki bir kamyona arkadan çarptığı duyuruldu.

25 Kişi Hayatını Kaybetti, 35 Kişi Yaralandı

Kaza sonucu 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 35 kişinin yaralandığı aktarılan haberde, “korkunç” olarak tanımlanan kazada ölen ve yaralananların çoğunun Sohac ve Asyut vilayetleri sakinlerinden olduğu aktarıldı.

Soruşturma Başlatıldı

Haberde Mısır Başsavcılığı tarafından kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Ailelere Maddi Yardım Yapılacak

Öte yandan Mısır Sosyal Dayanışma Bakanlığının, kazada ölen ve yaralananların ailelerine para yardımında bulunma kararı aldığı açıklandı.

Mısır, Yol Güvenliği Konusunda Dünyada 109’ncu Sırada

Mısır, Orta Doğu’da trafik kazalarının en çok yaşandığı ülkelerden biri olarak biliniyor. Dünya Sağlık Örgütünün 2015’te hazırladığı rapora göre Mısır, yol güvenliği bakımından Arap ülkeleri arasında 16’ncı, dünyada 109’uncu sırada yer alıyor.

Türkiye’den Taziye Mesajı

Dışişleri Bakanlığı tarafından, Mısır’da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili taziye mesajı yayımladı. Bakanlıktan, Mısır’ın Minye kentinde meydana gelen trafik kazasıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada “Mısır’ın Minye kentinde, 19 Temmuz’da yaşanan trafik kazasında çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralananların olduğu büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, aileleri ile kardeş Mısır halkına ve devletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.