Gündem

Kuvvetli rüzgar başlayınca uyarı geldi: Yarın saat 15.00’e kadar denizin kıyısından bile geçmeyin!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarı vermişti… Tekirdağ’da hızı saatte 40 kilometreyi bulan şiddetli rüzgarın ardından Sahil Güvenlik tarafından da uyarılar peş peşe geldi.

DHA’dan aktarılanlara göre tekneleri kurtaran Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, şişme bot ve teknelerle vatandaşları denize açılmamaları konusunda uyardı. İlçedeki balıkçılar da şiddetli rüzgar nedeniyle barınaklardan çıkmadı. Tekirdağ açıklarında bazı gemilerin demir attığı görüldü.

Rüzgar nedeniyle Çorlu Atatürk Havalimanında yapılması planlanan eğitim uçuşlarına da ara verildi. Hava sıcaklığının 27 derece olduğu kentte denizdeki şiddetli rüzgar nedeniyle Marmaraereğlisi ilçesinden açılan bazı tekneler sürüklendi.

KAYMAKAMLIK DA UYARDI

Edirne’nin Saros Körfezi kıyısındaki turistik Enez ilçesinde, kaymakamlık vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyardı:

“Kıymetli vatandaşlarımız, 21 Temmuz Perşembe günü saat 15.00’e kadar olumsuz deniz ve hava şartları oluşacaktır. Tüm vatandaşlarımın kendi can ve mal güvenlikleri açısından kıyı şeridinden asla uzaklaşmamaları, tek başlarına denize girmemeleri ve deniz vasıtalarını kullanmamaları önemle rica olunur.”