Genel

Aleyna Tilki, Türk müzik tarihinde bir ilke imza attı! Tilki’nin başarısı dünya basınında!

Türkiye’nin en ünlü isimleri arasında yer alan genç şarkıcı Aleyna Tilki, attığı her adımla magazin ve sosyal medya gündeminde yer edinmeyi başarıyor. Sosyal medyadan yaptığı sıra dışı paylaşımlarıyla kimi zaman ne demek istediği bile anlaşılmayan Aleyna Tilki, geçtiğimiz yıl yaptığı “star” açıklamalarıyla herkesi şaşkına çevirmişti. Dua Lipa ve Diplo işbirliğinde çıkardığı “Retrograde” isimli parçasının ardından Dillon Francis ile bir araya gelerek “Real Love” isimli şarkısını çıkaran Aleyna Tilki, şimdi bu parçasıyla büyük bir başarıya imza attı. Ünlü şarkıcının son çalışması “Real Love”, Billboard Danc Charta giriş yaptı. Bu, Türk müzik tarihinde bir ilk… İşte detaylar…

Billboard’a Röportaj Veren İlk Türk Müzisyen

Müzik alanında bir otorite olarak kabul gören Billboard Dergisi’nde röportaj veren ilk Türk müzisyen Aleyna Tilki oldu. İşte Spotify’ın kadınlara öncelik veren “Equal” programının elçisi olarak röportaj veren Aleyna Tilki, röportajındaki açıklamalarla dikkatleri çekti. Çocukken şarkı söylemeyi hep sevdiğini ancak bilime de takıntılı olduğunu söyleyen Aleyna Tilki “Büyüyünce laboratuvarda çalışmak istiyordum. Biraz daha büyüdükçe duygularım için bir çıkışa ihtiyacım vardı, bu yüzden her şeyi müziğe döktüm” sözlerini dile getirdi.

Aleyna Tilki’den Müzisyen Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Dua Lipa’dan da destek alarak çıkardığı “Retrograde” isimli teklisinde Selda Bağcan’dan da destek aldığını ifade eden Aleyna Tilki, müziğe başlamayı düşünenlere de bir tavsiyede bulundu. Tilki “Bedeninizi ve imajınızı koruduğunuzdan emin olun. Vücudunuzu sevin ve sizin için önemli olan değerlere sadık kalın. Müzik endüstrisinin sizi şöhret için önemli olan şeylerden ödün vermeye zorlamasına izin vermeyin. Cesur ol ve kendi yolunda yürü! Sürekli dinlediğim 3 kadın: Amy Winehouse, Selda Bağcan ve Rihanna” sözlerini dile getirdi.