Genel

Hyundai otomobil pazarına nefes aldıran dev kampanyasını duyurdu: Şimdi al, 2023’te öde!

Pandemi döneminden bu yana otomotiv sektörü ciddi bir sekteye uğradı. Salgın döneminin en şiddetli zamanlarında tedarik zincirinde aksama yaşandı ve bu durum zincirleme etki ile üretimi etkiledi. Ardından yaşanan çip krizi özellikle teknoloji pazarında ve otomotiv sektöründe kendisini gösterdi ve çip krizi sonrasında üretimin de yavaşlaması ile otomobil fiyatları hızla yükseldi. Ülkemizde bu yükselişlere ek olarak enflasyon artışları ve döviz kuru artışları da eklenince, Türkiye’de sıfır araç sahibi olmak bir hayli zor hale geldi. Bu nedenle de araç sahibi olmak isteyenler, markaların duyurduğu dönem kampanyalarını araştırıyor. Bu kampanyalardan biri, hiç beklenmedik bir tarihte Hyundai’den geldi. Hyundai daha yıl ortasındayken “Şimdi al, 2023’te öde” kampanyası ile dikkat çekti. İşte detaylar…

HYUNDAI DUYURDU: ŞİMDİ AL, 2023’TE ÖDE!

Hyundai henüz 2022 yılının ortasındayken beklenmedik bir şekilde “Şimdi al, 2023’te öde!” kampanyasını duyurdu. Dikkat çeken bu kampanya duyurusu ile Hyundai’nin otomobil piyasasına bir hareketlilik kazandırması bekleniyor. Bilindiği üzere kredi vadelerinde Merkez Bankası’nın kararı gereği süreler kısaltılmıştı. Bu da araç piyasasında satışların azalmasına neden olmuştu. Ancak Hyundai, yeni kampanyası ile sektörü yeniden canlandırmaya hazırlanıyor. Hyundai “Şimdi al, 2023’te öde” kampanyası dahilinde Hyundai Elantra modelinde taleplerin hızla artması bekleniyor.

Hyundai’nin amiral gemilerinden biri olan Elantra, yeni kasası ve yeni donanımı ile sadece Hyundai ailesinde değil, otomobil sektöründe tam not almayı başardı. Sunduğu üst düzey konfor, sürüş rahatlığı ve üst düzey güvenlik önlemleri ile Elantra, kendi segmentinin en iyilerinden biri olduğunu gösterdi.

HYUNDAI İLE ANLAŞMALI BANKALARDA SUNULAN KREDİ SEÇENEKLERİ

Hyundai, “Şimdi al, 2023’te öde!” kampanyasında 6 ay erteleme imkanı sunuyor ve söz konusu kampanyada başvurular 31 Temmuz 2022’de sona eriyor. Şimdi Hyundai Elantra alanlar, ödemelere 2023 yılında başlayacak. Ayrıca Hyundai’nin anlaşma sağladığı bankalarda, verilen kredilerde faiz oranları da düşürüldü. Bu kapsamda Hyundai’nin banka anlaşmalarında kredi destekleri şöyle:

  • Garanti BBVA – yüzde 1,99 faiz oranı
  • Yapı Kredi – yüzde %2,19 faiz oranı, 3 ay ertelemeli kredi
  • TEB – yüzde 2,78 faiz oranı, 5 ay ertelemeli kredi

HYUNDAI ELANTRA 2022 FİYAT LİSTESİ

Hyundai Elantra 2022 fiyat listesi ise şöyle:

  • 6 MPI 123 PS Stlyle – 549 bin 207 TL
  • 6 MPI 123 PS Stlyle Comfort – 615 bin TL
  • 6 MPI 123 PS Smart – 671 bin TL