Editörün SeçtikleriEkonomi

Bakanlık resmen açıkladı: T.C. kimlik numarasının sonu 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar için ödeme takvimi belli oldu! Hesaplarınıza bakın

Gelen bir son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Bakan Kirişçi, yapmış olduğu açıklamasında tarımsal destek ödemelerine ilişkin detayları açıkladı. Bugünden itibaren TC kimlik numarasının son hanesine göre ödemelerin başlayacağı açıklandı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Bakan Kirişçi, yaptığı açıklamasında, “833 milyon 644 bin 98 liralık tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz” ifadelerini kullandı.

DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal destek ödemeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Bakan Kirişci, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“833 milyon 644 bin 98 liralık tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz.”

AK PARTİLİ İSİM DE DUYURMUŞTU

AK Parti Aydın Milletvekili ve TMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Rıza Posacı da dün akşam açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“2022 yılı Mart ayı süt destekleme ödemesi TC kimlik son rakamı 0, 2 ve 4 olanlara 29 Temmuz Cuma günü 6 ve 8 olanlara 5 Ağustos Cuma günü saat 18’den sonra Bakanlık tarafından Ziraat Bankası hesaplarınıza yatırılacaktır. Bereketli olsun inşallah”