Editörün SeçtikleriEkonomi

Yüzde 33,3 zam geldi: Yeni fiyatlar cumartesinden itibaren geçerli olacak! Zamlı fiyatlar kalem kalem belli oldu

Vatandaşlar son dönemlerde açıklanan peş peşe zam kararlarına karşı artık bu kadar da olmaz demekten başka bir şey yapamıyor. Yüzde 33,3 oranında zam geldi. Yeni fiyatların cumartesi gününden itibaren geçerli olacağı açıklandı. Zamlı fiyatlar ürünler için kalem kalem belli oldu. İşte yeni zamlı fiyatlar

Samsun’da ekmek fiyatlarına zam geldi. Yüzde 33,3’lük zam kararından sonra 3 TL olan ekmeğin fiyatı 200 gram ekmeğin yeni fiyatı 4 TL oldu. Ekmek dışındaki diğer ürünlerin fiyatları da belli oldu.

ZAM YAPMAK KAÇINILMAZ OLDU

Sürekli artış gösteren maliyetlerden sonra Samsun’da ekmek fiyatlarına zam geldi. Açıklama Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler tarafından yapıldı. Güler, artış gösteren maliyetler sebebiyle ekmek fiyatlarında artış yapmak zorunda kaldıklarını ifade ederek, “Asgari ücret, masraflar ve un fiyatları düşünüldüğünde zam yapmak kaçınılmaz oldu” dedi.

CUMARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Zamlı ekmek fiyatlarının cumartesi gününden itibaren geçerli olacağı açıklandı. 30 Temmuz Cumartesi gününden itibaren zamlı fiyatların uygulanacağını söyleyen Güler, şunları dedi:

“200 gram ekmeğin fiyatı 4 TL oldu. Cumartesi gününden itibaren yeni fiyatlar uygulanacak. Artan maliyetler nedeniyle zam yapmak zorunda kaldık. Zam sonrası fırıncılar kendini idare eder duruma gelebilir. İnşallah bundan sonraki süreçte un fiyatları artmaz”

BU ZAMMIN 1,5 AY ÖNCE YAPILMASI GEREKİYORDU

“Asgari ücret, masraflar ve un fiyatları düşünüldüğünde zam yapmak kaçınılmaz oldu” diyen Güler, “Bu zammın normalde 1,5 ay önce yapılması gerekiyordu. Biz zammı şu ana kadar yapmamaya çalıştık. Simit fiyatlarında ise bir zam söz konusu değil” ifadelerini kullandı.