Personel Alımı

Atatürk Üniversitesi’nden 15 farklı branşta 100 kişilik kamu personeli alım ilanı yayınlandı: başvurular, o site üzerinden başladı…

Devlet üniversitelerinden biri olan Atatürk Üniversitesi, başvuruları almaya başladığı 15 farklı kadro için toplamda 100 personel arayacak. Personel alımlarında 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanını dikkate alacak olan Atatürk Üniversitesi, adayları güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına da tabi tutacak.

15 KADRODA ALIM YAPILACAK

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; eczacı, hemşire, psikolog, biyolog, sağlık personeli, sağlık teknikeri, laborant, veteriner hekim, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, hasta temizliği ve bakım, temizlik görevlisi, destek personeli, mühendisi programcı ve teknisyen kadrolarına alım gerçekleştirecek olan Atatürk Üniversitesi, 100 yeni personelini kadrosuna önümüzdeki günlerde dahil edecek.

MEZUNİYETE GÖRE KPSS PUANINA BAKILACAK

Kamu personeli alımlarında tüm kurumlarca aranan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları adayların taşımasını isteyecek olan Atatürk Üniversitesi, aynı zamanda kadroya özel olarak mezuniyet ve KPSS puanı alma şartını da isteyecek. Lisans mezunlarından KPSS P3 puan türünden yeterli puanı almayı şart koşacak olan Atatürk Üniversitesi, ön lisans mezunları için KPSS P93 puan türünü dikkate alacakken; lise ve dengi okullardan mezun olan ortaöğretim mezunları için ise, KPSS P94 puanından alım yapacak.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI YAPILACAK

Güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak olan adaylar, aynı zamanda arşiv araştırmasından da geçecek. Başvuruları kendi resmi sitesi üzerinden alacak olan Atatürk Üniversitesi, başvuru için gerekli gördüğü belgelerin ise, müracaat kurumlarına teslim edilmesini isteyecek. Belgelerin e-Devlet Kapısı üzerinden ulaşılmış karekodlu halini de kabul edecek olan Atatürk Üniversitesi, aşağıdaki belgeleri isteyecek:

– 1 Adet Fotoğraf

– 2020 KPSS Sonuç Belgesinin Çıktısı

– Askerlik Durumunu Gösterir Belge

– Başvuru Formu

– Diploma

– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

– Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Yalnızca güvenlik personeli için)

– Pozisyona Bağlı Olarak Sertifika

– Sabıka Kaydını Gösterir Adli Sicil Belgesi