Personel Alımı

Kalkınma Ajansı ilanı yayımladı: 11 bin 139 TL maaş ile personel alımı yapılacak!

Kamu kurumlarında personel alımı iş ilanları gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Sağlık Bakanlığı’na, İçişleri Bakanlığı’ndan diğer birçok kamu kurum ve kuruluşlarına kadar birçok alanda kamu personeli alımları yapılıyor. Duyurulan personel alımı ilanlarında bu kez de Kalkınma Ajansı ilanını duyurdu. Duyurulan ilana göre Kalkınma Ajansı bünyesinde çalışacak 11 bin 139 TL maaş ile personel alımı gerçekleştirilecek. Kamu ilanı iş ilanları sayfası üzerinden yayımlanan ilana göre Kalkınma Ajansı personel alacak. Alım yapılacak iller belirlenirken, personel alımı başvuru şartları da belli oldu. İşte detaylar…

11.139 TL MAAŞ İLE PERSONEL ALIMI

Kamu kurumları bünyesinde personel alımları hız kesmeden devam ediyor. Kalkınma Ajansı, 11 bin 139 TL maaş ile personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu iş ilanı Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yayımlandı ve alım yapılacak unvanlarda da 2 kişilik kontenjanda uzman personel istihdam edileceği belirtildi. Söz konusu uzman personel alımlarında, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde alım yapacak.

ADAYLARDA ARANAN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Söz konusu ilanlarda belirtilen şartlarda, başvuru yapmak isteyen adayların gelişime açık, yetenekli, analitik düşünebilen, dinamik, takım çalışmasına uygun ve kendisine güvenen, iletişimi güçlü, pozitif düşünen, üretken ve değişim koşullarına uygun olması bekleniyor. Bu özel şartların yanı sıra adaylarda aranan başvuru şartları ise şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Üniversitelerin hukuk, sosyoloji, istatistik, şehir ve bölge planlama, mimarlık ve mühendislik bölümlerinin herhangi birinden en az lisans mezunu olma,
  • Güvenlik ve arşiv soruşturmasından olumlu sonuç alma,
  • Görevi yapmaya engel sağlık sorununun olmaması.

Söz konusu personel alımlarında başvuru tarihleri 22 Ağustos – 2 Eylül 2022 olarak belirlendi ve başvurular yalnızca elektronik ortamdan yapılacak.