GenelGündemSağlık

Yeni virüs salgını yayılıyor! Maymun çiçeği virüsüne yakalanan adamın yüzü bakın ne hale geldi…

Koronavirüsün ardından Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel acil durum ilan ettiği maymun çiçeği virüsü dünyada yayılmaya devam ediyor. Virüsün vücutta yarattığı tahribat ise gözler önüne serildi. Medyada karşımıza çıkan görsellerden çok daha tehlikeli derecede etki eden maymun çiçeği virüsünden son olarak ABD’de yaşayan Wesley Wallace muzdarip.

Houston eyaletinde yaşayan Wallace, Temmuz ayı başında katıldığı bir etkinlikte virüsü kaptığını iddia ederken yaraların son derece acı olduğunu, rüzgarın bile canını yaktığını söyledi. Wallace, Austin şehrindeki etkinliğin yanı sıra bölgedeki barlarda da bulunduğunu ifade ederken virüsle tam olarak nasıl temas ettiğini açıklayamadığını belirtti.

BÜTÜN VÜCUDA YAYILIYOR

Virüsün belirtilerine dair bilgileri de paylaşan Wallace, “Ateş, titreme, geceleri terleme ve ayrıca baş ağrılarım vardı, maymun çiçeği hakkında okuduğunuz tüm belirtiler, her biri vardı” dedi. 42 yaşındaki adam, “Ağzımın içinde yara oluştu ve her yudumda ve her ısırıkta canım acıyor. Fakat daha da kötüsü bu hastalık bütün vücuduma yayılıyor” diyerek virüsün can yakıcı boyutunu gözler önüne serdi.

Fotoğraflarda maymun çiçeği virüsü kaynaklı yaraların son derece kötü boyutta olduğu ortada… İşte Wallace’ın son durumu:

Kaynak: Out Smart Magazine