EkonomiGündem

Bakan Kirişci son dakika duyurdu: Fiyatlar bugün belirlenecek, milyonlarca kişiyi etkileyecek!

Beklenen açıklama son dakika Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’den geldi! Bakan, milyonlarca kişiyi etkileyecek fiyatların belirleneceğini açıkladı.

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (Türk DEGS) ve Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Merkez Birliği (DEM-BİR) tarafından Mavi Vatan Türk Balıkçılığı Çalıştayı’nda konuşma yapan Bakan Kirişci, fındık fiyatlarının açıklanacağını söyledi.

“Biz uzun yıllar kendi coğrafyamızla sınırlı düşündük ama artık Türkiye bir uluslararası oyuncu olduğunu ortaya koymuştur. Türkiye’nin bir küresel oyuncu olduğu gerçeği Rusya-Ukrayna savaşında Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki duruşumuzla biz bu 2 ülkeden birini diğerine tercih etmedik. Biz her iki ülkeye de eşit mesafedeyiz diyerek, kanaatimce; bizim kendi Cumhuriyet tarihimiz içerisinde Cumhuriyetimizin ilanı kadar böyle kritik öneme haiz adımlarımız var. Ben bu son dönemde atılmış en önemli adım olduğunu düşünüyorum. Biz bu gerçekçi duruşun meyvelerini 4’lü zirve çerçevesinde bir sözleşme ile neticelendirmiş olduk” diyerek açıklamalarına başlayan Bakan Kirişci, buğday ve çayın ardından fındık üreticisi için de haberi verdi.

BUGÜN AÇIKLANACAK

Bakan Kirişci’nin fındık fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklama şöyle oldu:

“Bizim bütün derdimiz tasamız bu ülkenin karada, denizde, her türlü üreticilerin daha fazlasını üretmesi ve üretmeye devam etmesi. Buğday ile ilgili, arpa ile ilgili, hububat ile ilgili, çay ile ilgili açıklamalarımız oldu. Bugün de fındık ile ilgili bir açıklamamız olacak. Bu açıklamalarımızla gerçekten üreticilerimizin yanında olduğumuzu ortaya koyduk, diğer ürünlerle ilgili de aynı şekilde bakanlık olarak bu gayret ve çabamız devam edecek.”