Editörün SeçtikleriEkonomi

Bankanın önünde metrelerde kuyruk oluştu: 2 bin 500 TL emekli maaşı alana 7 bin TL nakit verilecek! Ay sonunda sona erecek

Milyonlarca emeklinin yararlanabileceği önemli bir kampanya açıklandı. Gelen bir son dakika haberine göre Akbank, diğer bankalara resmen fark atarak promosyon ödemesini rekor seviyeye taşıdı. Asgari ücretle birlikte bankalar da emekli promosyonlarını artırdı.

Gelen son habere göre Akbank emeklilere 7 bin TL promosyon ödemesi yapacak. İşlem yapmak isteyenler maaş bankasını e-Devlet üzerinden de taşıyabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyenler için son tarih 31  Ağustos olduğu belirtildi.

DİĞER BANKALARDAN DAHA FAZLA VERİLİYOR

Emekliler bankalardan alacakları promosyon ödemelerinde miktarı araştırıyor. Pek çok banka emeklilere maaşlarına göre ödemeler yapıyor. Ancak şu an için en yüksek ödeme Akbank tarafından yapılacak. Akbank 2 bin 500 TL ve üzeri maaş alanlara 7 bin TL promosyon ödemesi yapacağını açıkladı.

KİM NE KADAR PROMOSYON ÖDEMESİ ALACAK?

Aylık 1499 TL maaş alanlara 4.650 TL

Aylık 1.500 TL – 2.499TL arasında maaş alanlar 5.800 TL

Aylık 2.500 TL ve üzerinde maaş alanlara 7.000 TL promosyon ödemesi yapılıyor.

AKBANK AÇIKLAMA YAPTI

7 bin TL emekli promosyon ödemesine ilişkin Akbank şu açıklamayı yaptı:

SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşınızı 28 Temmuz 2022 – 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşınızı Bankamızdan almayı taahhüt ederek 7.000 TL’ye varan promosyona ek olarak kampanya dönemi içerisinde, verilecek en az 2 OFÖ Talimatı karşılığında 250 TL ve ilk kez Axess veya Wings sahibi olacak SGK emeklilerinin, toplamda 1.250 TL ve üzeri harcamalarına 250 TL olmak üzere toplam 500 TL chip-para fırsatından yararlanabilirsiniz.

Üstelik, Şubeye gitmeye gerek kalmadan Akbank Mobil ve İnternet veya Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla maaşlarınızı kolayca Akbank’a taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz.