Editörün SeçtikleriGündem

Bakan Koca’dan yeni kısıtlama açıklaması: Vakalar bomba gibi patladı! Koronavirüs tedbirleri mi geliyor?

Özellikle Kurban Bayramı sonrasında tüm Türkiye genelinde koronavirüs vakaları artış gösteremeye başladı. Maske ve birtakım kısıtlamaların geri gelmesi konusunda sağlık çevrelerinin bazı kısımlarından baskılar gelmeye başladı. Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni kısıtlama açıklaması geldi. Detaylar haberimizde..

Sağlık Bakanı Koca, kendisine yöneltilen, “Yeni bir sınırlama gündeminizde mi? Toplu taşıma araçlarında, uçaklarda..” sorusuna, “Hayır kesinlikle gündemimizde yok” cevabını verdi.

MASKE VE MESAFE ..

Bakan Koca, Sabah yazarı Yavuz Donat’a konuştu.

Koca, “Evet… Son birkaç haftadır, vakaların artışıyla birlikte, aşıya yoğun ilgi olduğunu, aşı yaptırmak isteyenlerin sayısının arttığını görüyoruz. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ısrarla öneriyoruz… Hatırlatma dozunu mutlaka yaptırsınlar. Hele de 65 yaş üstü ve ek bir hastalığı olanlar… Risk biraz daha fazla… Mümkünse kalabalık ortamlara girmesinler… Maske taksınlar… Mesafeye dikkat etsinler.” dedi.

TEDBİRLER KONUSUNDA KARARLI OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ ARTIK BİLİYORUZ

Koca şu ifadeleri kullandı:

“Ama şunu bilelim… Covid pandemisi devam ediyor. Ve Covid ile bir dönem daha yaşayacağız.  Aşı olmamız gerektiğini, risk grubundaki vatandaşlarımızın kişisel tedbirlerini mutlaka almalarının şart olduğunu bilmeliyiz.  Yani… Covid ile birlikte hayatımızın devam edeceğini, tedbirler konusunda daha kararlı olmamız gerektiğini artık biliyoruz.”