Editörün SeçtikleriEkonomiGündemİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Ağustos ayı kamu işçisi alım ilanları yayımlandı! KPSS şartı yok, en az ilkokul mezunu herkes başvurabilir: 5 Ağustos’ta bitecek

Kamu kurumları geçtiğimiz günlerde personel alımlarını sık sık duyurmaya başlarken kura ile kamu personeli alımı haberi de ETİ Maden İşletmeleri’nden geldiği belirtildi. KPSS şartı aranmadan çok sayıda kamu işçisi alacağını duyuran ETİ Maden İşletmeleri’ne başvuru ekranı açıldığı belirtildi ve başvuruların 5 Ağustos’ta sona ereceği ifade edildi.

5 AĞUSTOS’TA BİTECEK

Birçok kamu kurumu son dönemde arka arkaya personel alım ilanlarını yayımlamaya başlarken ETİ Maden İşletmeleri’de personel alımı yapacağı ifade edildi. Söz konusu alımlar ise İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru ekranları resmen açılan ilana 5 Ağustos tarihine kadar başvuru yapılabileceği ifade edildi.

KPSS ŞARTI YOK

ETİ Maden işe alımlarında KPSS şartının olmadığı belirtilerek en az ilköğretim mezunu olmak üzere adayların başvurularının alındığı ifade edildi. Başvuru yapmak isteyen tüm adaylar İŞKUR’un web sitesi üzerinden aşağıdaki bağlantı adresi üzerinden başvuruların yapılabileceği bildirildi.

Kamu kurumu işçi alımı 1 Ağustos tarihinde başlamış olup 5 Ağustos tarihinde sona ereceği belirtilerek adaylar için alımlarda KPSS şartı aranmadan, kura ile yapılacak olup, kurada adı çıkan adaylara kuranın ardından sözlü sınav yapılacağı paylaşıldı.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar İŞKUR resmi web sitesi aracılığıyla 1-5 Ağustos 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekleri belirtildi. Başvurular İŞKUR açık iş sayfasından ilan numaraları girilerek yapılacağı belirtilerek başvuru şartları ve tüm detayların ilan numaralarını girdikten sonra karşınıza çıkacağı aktarıldı. Bunun yanı sıra açılan sayfada İşyeri Ünvanı kısmına “ETİ Maden İşletmeleri” yazarak ilanlar görüntülenebilir.

Adaylar ilanlara “https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx”