GündemKamu Personelleri

ÖSYM’den beklenen haber son dakika geldi! Son tarih açıklandı: 9 Ağustos’a kadar mutlaka yapın

ÖSYM internet sitesi üzerinden önemli duyurularda bulunurken son olarak başvuru duyurusu da yayımlandı. Konu ile ilgili olarak yapılan duyuruda 2022-İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı başvurularının başladığı belirtildi. Bu noktada başvuruların 9 Ağustos’a kadar devam edeceği belirtildi.

9 AĞUSTOS’TA BİTECEK

ÖSYM sınavlara katılım sağlayacak olan adayları bilgilendirirken kaymakamlık başvuruları için açıklama yapıldığı ifade edildi. Yapılan duyuru doğrultusunda sınava giriş başvuruları 2 ile 9 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi.

ÖSYM’DEN YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

2022-İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2022-Kaymakamlık), 18 Eylül 2022 tarihinde Ankara’da uygulanacaktır.
Sınava başvurular, 02 – 09 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-Kaymakamlık kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.