Emlak

TOKİ yeni konut kampanyası için düğmeye bastı! O gruptakilere de ucuz ev satışı yapılacak…

Türkiye’de çok uzun yıllardır dar ve orta gelirli vatandaşlara ucuz fiyatlı ve uygun ödeme koşullarında konutlar sunan TOKİ, Türkiye genelindeki uygun fiyatlı konut kampanyalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda daha önce birçok ilde projelerini hayata geçiren TOKİ, son olarak 24 il genelinde başlattığı projesiyle dikkatleri çekmişti. Birçok ilde devam eden bu kampanyayla birlikte TOKİ, uygulanan yeni ekonomi politikası kapsamında konut fiyatlarında görülen astronomik rakamlar sonrasın yeni paketi açmak adına hazırlıklara başladı. TOKİ, 81 il genelinde sosyal konut üretimlerine başlayacak ve dar ve orta gelirli ailelere 20 yıla kadar vade imkanıyla uygun fiyatlı ev satışı gerçekleştirecek. İşte detaylar…

YENİ KONUT KAMPANYASI BAŞLYOR

Son 1 yıllık süreçte konut fiyatlarında görülen %150 oranındaki artışla birlikte ev kiraları da uçuşa geçti. Türkiye’de artık bir barınma krizi ortaya çıktı ve orta ve dar gelirli vatandaşların ev alabilmesi neredeyse imkansız hale geldi. Ev alması neredeyse imkansız olan aileler için kampanyalarını başlatan TOKİ, bu kapsamda yeni bir adıma atmaya hazırlanıyor. 2019 yılında dar gelirliler için başlatılan 50 bin konut kampanyası sonrasında TOKİ, bu ay bir yeni kampanyasını başlatacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başlatılacak olan konut kampanyasının detaylarını açıklayacak.

“81 İLİMİZDE BAŞLATIYORUZ”

Ev sahibi olmayan ve gelir seviyesi belli bir düzeyin altında olan vatandaşlara yönelik başlatılacak olan konut kampanyası dahilinde, gelir ve TOKİ’nin aradığı diğer şartları karşılayan herkes başvuruda bulunabilecek. Ayrıca emekliler, şehit ve gazi yakınları için ayrılan kotaya bu kampanyada yeni evlenecek olanlar da eklenecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıklamasında “Önümüzdeki ay itibariyle cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız” dedi.