Personel Alımı

İŞKUR duyurdu: En az 6.500 TL maaş ile KPSS şartsız personel alımı yapılacak!

Türkiye’nin iş ve işçi bulma kurumu olarak uzun yıllardır binlerce vatandaşa istihdam sağlayan İŞKUR, yeni iş ilanını yayımladı. 2022 iş ilanlarında İŞKUR, KPSS şartı olmaksızın en az 6.500 TL maaş ile personel ve memur alımlarını duyurdu. İş arayan vatandaşlar ilgili iş ilanlarına başvuruda bulunmaya başlarken, İŞKUR’dan gelen personel alım ilanları da araştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda İŞKUR, müjdeli bir haberini duyurdu ve koşul belirtmeden en az 6.500 TL maaş ile personel alımı yapılacağını açıkladı. Söz konusu personel alımlarında KPSS’den en az 60 puan almış olma şartı istendiği belirtilirken, İŞKUR iş ilanlarına dair detaylar da belli oldu. İşte detaylar…

İŞKUR İŞE ALIM İLANLARINI DUYURDU

İŞKUR tarafından yayınlanan en az 6.500 TL maaş ile personel alımlarında KPSS’den en az 60 almış olma şartı bulunuyor. Bunun yanı sıra İŞKUR ilanlarında bazı kurumlarda KPSS şartı olmaksızın 6.500 TL maaş ile personel alımları gerçekleştiriliyor. İŞKUR’da yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin ilk olarak İŞKUR sistemine işsiz olarak kaydolması gerekiyor. Üyelik kaydını tamamlayanlar, daha sonra kendilerine en uygun işlere başvuruda bulunabiliyor. Vatandaşların, başvurular öncesinde İŞKUR kayıtlarını tamamen doğru ve eksiksiz doldurması gerekiyor.

HANGİ İLLERDE, HANGİ İŞ İLANLARI VAR?

Söz konusu verilerde daha önce çalışılmış olan pozisyonlar, işyerleri, şirketler, iş unvanları ve yetenekler gibi bilgiler yer alıyor. İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara kaydını tamamlayan vatandaşlar anında başvuruda bulunabiliyor. Bu kapsamda İŞKUR üzerinden Antalya’da, Tekirdağ’da, Manisa’da, Kırşehir’de, Şırnak’ta ve ülke genelinde işçi alımları gerçekleştiriliyor. Söz konusu alımlarda beden işçisi, oto bakım ve tamircisi, reyon görevlisi, üretim ve planlama uzmanı, özel güvenlik görevlisi gibi alanlarda personel alımları gerçekleştiriliyor.