Editörün SeçtikleriGündem

Okulların açılmasına az bir süre kala duyuruldu: Resmi Gazete’de yayımlandı! 2, 3 ve 4 yıl ertelendi

Yeni eğitim ve öğretim yılının açılmasına çok az bir zaman kala flaş bir karar yayımlandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karara göre Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nde bir takım değişiklik yapıldı. Detaylar haberimizde

Okul servislerine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan karara göre İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu karar kapsamında bazı güvenlik önlemlerine ilişkin düzenlemeler ertelendi.

2, 3 VE 4 YIL ERTELENDİ

Okul Servisleri Araç Yönetmeliği’nin geçici ‘inci maddesinin birinci fıkrası kapsamındaki maddelerin uygulanması buna göre 2, 3 ve 4 yıl ertelenmiş oldu.

BAHSİ GEÇEN MADDELER ŞU ŞEKİLDE:

Okul servis araçlarında her öğrenci ve çocuk için üç nokta Emniyet Kemeri ve gerekli koruyucu tertibat bulundurulacaktır.

Okul servis araçlarında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca standartları belirlenen her koltukta oturmaya duyarlı sensörlü sistemler bulundurulacaktır.

Okul servis araçlarında tüm koltukları görecek şekilde Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik ekinde belirtilen standartlara uygun, iç ve dış kamera ile en az otuz gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı bulundurulacaktır.