Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

14 milyon emekliye ek ödemeler başladı! Emeklilere 7.500 TL para veriliyor: 3 gün içinde maaş kartlarına yatıyor

Garanti BBVA tarafından emeklilerin tamamını ilgilendiren çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda emeklilere ek ödeme yapılacağı belirtilerek maaşını bankaya taşıyan ve 3 yıl maaş alma sözü veren emeklilere 7.250 TL para verileceği ifade edildi. Ayrıca emekli yakınlarını davet eden tüm Garanti BBVA müşterilerine, her bir yakını için 250TL nakit ödül verileceği bildirildi. Bu noktada emekliler toplam 7.500 TL para almış olacak.

YAPILAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak banka tarafından yapılan duyuruda ise “Bankamız, 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 4.850 TL, 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 6.000 TL, 2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 7.250 TL nakit promosyon ödemesi yapacaktır. Promosyon ödemesinden, 1 Ağustos- 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında , gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecektir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlayacaktır. *Promosyon ödemesi için SGK’nın belirlemiş olduğu koşullar geçerli olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

AYRINTILAR AÇIKLANDI

1.000’e yakın Garanti BBVA şubesinden ve 5.200’ü aşkın Garanti BBVA ATM’sinden emekli maaşınızı kolayca çekebilmeniz için, sadece nüfus cüzdanınızla size en yakın şubeye uğramanın yeterli olacağı belirtilerek birden fazla maaş ödemesi alıp, bu maaşları için promosyon talebinde bulunulması durumunda maaşların toplamı dikkate alınarak tek bir promosyon ödemesi gerçekleştirileceği aktarıldı.

3 GÜN İÇİNDE HESAPLARA YATIYOR

Promosyon ödemesi, müşterinin “Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi”ni imzalaması sonrasında, en geç bankamıza ilk maaşın yatmasına istinaden 3 iş günü içinde gerçekleştirileceği taahhüt süresi boyunca promosyona konu olan maaş için banka değişikliği gerçekleştirilemeyeceği belirtilen duyurunun devamında şu ifadeler kullanıldı:

Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödememin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının farklı kuruma taşınması durumunda; veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade edilecektir.

** Kuruşu kuruşuna çekim için Paracard’la işlem yapılmalı ve Garanti BBVA ATM’de Para Çekme Menüsü’nden “Bakiyenin tamamı” seçilmelidir. Bu uygulama, Garanti BBVA ATM’nin madeni para stokuyla sınırlıdır; yeterli madeni para olmaması durumunda ödeme gerçekleşmeyebilir.

***Emekli maaşı dışındaki gelirler için belge istenebilir.

Emekli Yakınını Davet Et Kampanyası ve diğer detaylar için de “https://www.garantibbva.com.tr/odemeler-ve-hizmetler/emekli-maas-odemeleri#promosyon-odeme-detaylari” web adresini ziyaret edebilirsiniz.