Ekonomi

Bankaların promosyon yarışı kızıştı! Nakit ödemeler 7.500 TL’yi aşmaya başladı!

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine Temmuz ayında %42,35 oranda zam yansıtıldı. Bu zammın yanı sıra en düşük emekli maaşı da 3.500 TL’ye yükseldi. Maaşların artmasıyla birlikte bankalar nakit promosyon yarışına girdi. En yüksek promosyon hangi bankada?

Temmuz ayında memur ve emekli maaşları ile birlikte asgari ücrete de ek zam yansıtıldı. Temmuz ayında 6 aylık enflasyon artış oranına göre zamlanan maaşlarda, SSK ve BAĞ-KUR emekli maaşlarına %42,35 oranda zam yansıtıldı. Bu zammın yanı sıra Plan ve Bütçe Komisyonu’nda en düşük emekli maaşı da 2.500 TL’den 3.500 TL’ye yükseltildi.

Emekli maaşlarındaki artışla birlikte bankaların emekli maaş müşterilerine verdiği nakit promosyon ödemelerinde de artışlar görüldü. Gelen artışlarla birlikte birçok bankada promosyon tutarı 5.000 TL’nin de üzerine çıktı. Peki promosyon ödemelerinde hangi banka en fazla payı veriyor? İşte detaylar…

EMEKLİ MAAŞINI TAŞIMA İŞLEMLERİ

NTV’nin haberine göre maaşını herhangi bir bankaya taşımak isteyen emeklilerin hem maaşını taşıdığı bankaya hem de halihazırda maaşını aldığı bankaya bildirim yapması gerekiyor. Bildirimler için şubeye gitmeye gerek bulunmuyor ve isteyenler E-Devlet üzerinden de bildirimde bulunabiliyor. Daha avantajlı promosyon ödemeleri için 3 yıllık taahhüt süresinin bitmesi de gerekmiyor. İsteyenler taahhüt süresi bitmeden önce, aradaki farkı geri ödemek kaydıyla farklı bankaya geçiş yapabiliyor.

AKBANK’TA 7.500 TL’YE KADAR PROMOSYON ÖDEMESİ

Bu noktada bankalar arasında başlayan promosyon rekabetinde Akbank ön plana çıkanlar arasında yer alıyor. Akbank, 7.000 TL’ye kadar nakit promosyon ödemesi yaparken, ek ödemeler ve kampanyalarla 7.500 TL’ye kadar nakit promosyon veriyor. Akbank, maaş aralığı 2.500 TL ve üzerinde olanlara 750 TL SGK promosyonu ve 6.250 TL de ek promosyon olmak üzere toplamda 7.000 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapıyor. Ek 500 TL ise ilgili kampanyalarda chip para hediyesi olarak sunuluyor.

YAPI KREDİ’DE 7.500 TL’YE KADAR PROMOSYON ÖDEMESİ

Akbank’ın yanı sıra Yapı Kredi’de de promosyon ödemeleri 7.500 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu noktada maaş aralığı 2.500 TL ve üzerinde olanlara Yapı Kredi 7.250 TL nakit promosyon ödemesi yapıyor ve ek kampanya ve ödemelerle birlikte bu ödemeler 7.500 TL’yi aşabiliyor.