Genel

Hilal Cebeci’den kahreden haber: tam müziğe dönecekken, meme kanserine yakalandı! Hilal Cebeci’nin sağlık durumu nasıl? İşte, cevabı…

Pop müziğinin unutulmaz isimlerinden biri olan Hilal Cebeci, bir süredir sahnelerden uzak kalsa da hafızalardan silinmedi. Şimdilerde bir hastalığa yakalandığı öğrenilen Hilal Cebeci, kansere yakalandığını farkındalık yaratmak adına açıkladığını belirtti. Hilal Cebeci’nin açıklamasından sonra ünlü şarkıcının bir süredir meme kanseri ile mücadele ettiği öğrenildi.

HİLAL CEBECİ, YAKALANDIĞI HASTALIĞI AÇIKLADI

Yeni bir hastalığa yakalandığını duyuran Hilal Cebeci, yaptığı Instagram paylaşımında, kullandığı; “Sağ göğsümde kanserli hücre tespit edildi, korkmayın ben çok iyiyim, sürekli paylaşım istiyorsun ama biraz yoğunum, çok başında yakaladık, ameliyat olacağım, geçip gidecek, üzülmeyin. Sizler de benim gibi düzenli kontrol yaptırmalısınız. Üzüleceğinizi biliyorum, paylaşmayacaktım fakat, doktorum benim gibi çok kişiye seslenebilen kişilerin farkındalık sağlamasını önerdi” ifadeleriyle kansere yakalandığını takipçilerine duyurdu.

TAKİPÇİLERİNİ FARKINDA OLMAYA DAVET ETTİ

Meme kanserine ilişkin farkındalık yaratmak adına hastalığını duyurduğunu belirten ünlü şarkıcı Hilal Cebeci, paylaşımının devamında yer alan; “Biliyorsunuz ki tıbbi konular çok ilgim var. Patoloji raporumu sizinle paylaşma sebebim, tıp ile ilgilenen arkadaşlar için. Erken teşhis gerçekten hayat kurtarır. Ben çok düzenli bir şekilde bütün tetkiklerimi yaptırdığım için, 6 ayda bir ultrason, her sene mamografi, çok küçük ve çok başında yakalandı. Bu bir farkındalık olsun. Lütfen 6 ayda bir meme ultrasonunuzu ihmal etmeyin. Çünkü inanın bu kısacık dönemde fark edilen küçücük tümörler yüzde yüz sonuç veriyor ve birden nüksetmiyor” ifadeleriyle, takipçilerini de kansere karşı farkında olmaya ve önlem almaya davet etti.

MÜZİĞE GERİ DÖNMEYİ PLANLIYORDU

Kansere yakalandığını duyurduğu açıklamada, müziğe geri dönme planlarının da olduğunu belirten Hilal Cebeci, müziğe biraz daha ara vereceğini belirtti. Hilal Cebeci’nin müzik kariyeri planlarını açıkladığı açıklamasının o kısmında ise; “Lütfen kontrollerinizi ihmal etmeyin ki, başında yakalayıp, sağlıklı bir ömür sürmeniz sağlansın, hepinizi çok seviyorum. Her şey süper, tam müziğe geri döneyim derken çıktı, ama olsun, ben yine size güzel bir şarkı hediye edeceğim” ifadeleri yer aldı.