Gündem

Uyarılar peş peşe geldi: Birçok şehirde birden görülecek! Yarın öğle saatlerinden itibaren çok dikkatli olun!

Meteorolojik uyarılar peş peşe yapılıyor! Bir uyarı daha bugün Ege ve Akdeniz bölgeleri için yapıldı. Yapılan uyarılara göre kavurucu sıcaklar yerini yarından itibaren kuvvetli ve yerel yağışlara bırakacak…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahminlerini açıkladı ve uyarıda bulundu. Kurumun raporuna göre İç Ege, Batı Akdeniz ve Ankara’da yarın kuvvetli sağanak bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın öğle saatlerinden itibaren İç Ege ile Batı Akdeniz’de sağanak etkili olacak.

Bu bölgelerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile Aydın, Muğla ve Antalya’nın iç kesimlerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yarın öğle saatlerinden itibaren Ankara genelinde de sağanak ve gök gürültülü sağanağın yerel kuvvetli olması öngörülüyor.

VATANDAŞLARA UYARI YAPILDI

Yağış uyarısıyla birlikte vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.