Editörün SeçtikleriGündem

AFAD acil kodla duyurdu: Çok sayıda ilde aniden bastıracak! Ortalığı yine sel götürecek

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı olan AFAD tarafından önemli bir açıklama yapıldı. AFAD, yaptığı açıklamasında çok sayıda ilde sağanak yağışın aniden etkisini göstereceği belirtildi. Ortalığın resmen sel gideceği ifade edilirken vatandaşların tedbir alması gerektiği açıklandı.

AFAD acil kodla duyurdu. Çok sayıda ilde aniden bastıracak. AFAD açıklamasında Ankara, Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Muğla ve Antalya için kuvvetli yağışın olacağı belirtildi. Detaylar haberimizde

AFAD UYARDI

Yurdun hemen hemen her yerinde sıcak hava etkili olsa da bazı bölgelerimizde sağanak yağış görülmeye başlanacak. AFAD açıklamasında bugün için uyarılarda bulundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı – AFAD yaptığı uyarıda 7 Ağustos Pazar günü özellikle öğlen saatlerinden itibaren 9 ilimizde kuvvetli yağışların olacağını duyurdu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) Ankara, Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Muğla ve Antalya için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

İLLER BELLİ OLDU

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, pazar günü öğle saatlerinden itibaren, Ankara il genelinde, Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile Aydın, Muğla ve Antalya’nın iç kesimlerinde yerel kuvvetli yağış bekleniyor” denildi. Vatandaşlarda ani sel, su baskını, yıldırım ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.