Genel

MasterChef Türkiye 2022 yarışmasında bir önlük daha verildi; Melih, önlüğü giyerken, gözyaşlarını tutamadı! “Keşke yaşatabilseydik, görseydi…”

Jüri koltuğunda bir kez daha Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu MasterChef Türkiye 2022 yarışmasının ana kadro yarışının ilk turu tamamlandı. Son eleme turunun ilk ekibini belirleyen MasterChef Türkiye 2022 yarışması, son yarışmacısına da önlüğünü giydirdi.

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMASINDA ALTINCI ÖNLÜK MELİH’İN

MasterChef Türkiye 2022 yarışmasının 6 Ağustos 2022 Cumartesi akşamı ekranlara gelen 32.bölümünde bir isim daha ana kadro yarışına dahil oldu. İlk olarak Niyokki isimli bir dünya yemeği yapan yarışmacılardan ikinci tura geçmeye hak kazanan isimler; Ege, Tolga, Yağmur, Seyfullah, Melig ve Yaren oldu. Yaratıcılık turunda kıran kırana bir mücadelenin ardından mısır ile çalışmaları beğenilen Yaren, Melih ve Tolga ana kadro koltuğu için yarıştı. MasterChef Türkiye 2022 yarışmasının önlüğü alan altıncı ismi ise, Melih olarak açıklandı.

SOMER SİVRİOĞLU, MELİH’E SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Melih’in kazanmasının ardından MasterChef Türkiye 2022 yarışmasının jüri üyesi Somer Sivrioğlu, yarışmacı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yarışmacıya, “Melih, senin yolculuğun aslında bu sene değil geçen sene başlamıştı. Bu sene burada olmanın farklı bir sebebi var” sözleriyle seslenerek konuşmasına başlayan Somer Sivrioğlu, konuşmasının devamında; “Bazen hayattan ne istediğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Buraya geldiğin ilk gün ‘Hemen yukarı çıkmak istemiyorum. Son güne kadar çarpışmak istiyorum’ demiştin. Başına türlü şeyler geldi hepimiz şaşkınlıkla izledik. Ama en son önlüğü sen aldın. Seni tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MELİH, GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

MasterChef Türkiye 2022 yarışmasının jüri üyesi Somer Sivrioğlu’nun sözleri üzerine gözyaşlarını tutamayan yarışmacı Melih, babasının isteği üzerine programa katıldığını, ancak yarışmanın 2021 sezonu esnasında babasını kaybettiklerini açıkladı. Somer Sivrioğlu’nun sözlerine karşılık, babasını kastederek; “Keşke yaşatabilseydik, görseydi. Onun için geldim buraya. Onun için savaştım bu kadar. Yemin ederim kendim için gelseydim, şekerpare günü bırakacaktım şefim. ‘Çekilmek istiyorum’ diyecektim, çok üzüldüm çünkü. Ama onun için geldim ben buraya, yemin ettim kendime. Burada sonuna kadar savaşacağıma… İnşallah görüyordur beni. Teşekkür ederim her şey için” açıklamalarında bulunan Melih, gözyaşlarını da tutamadı.