Editörün SeçtikleriGündem

Tarihi belli oldu: Bu sene kış çok geç gelecek! Mevsimler çok sert kaydı

Bu yıl yaz ayı çok geç geldi. Ülkemizde neredeyse yazın başlangıcında soğuk hava ve sağanak yağış hakimdi. Bunun üzerine Büyük Britanya Meteoroloji Kurumu Met Office tarafından kötü haber geldi. Tarihi belli oldu. Bu sene kış çok geç gelecek. Mevsimlerin çok sert kaydığı açıklandı. Kışın geleceği tarih de uzmanlar tarafından açıklandı.

Sadece ülkemizde değil aynı zamanda Avrupa’da sıcaklıklar çok sert bir şekilde geçiyor. İngiltere’de hava sıcaklıkları 40 derece yükselirken, sıcaklık sebebiyle çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Konuya ilişkin Büyük Britanya Meteoroloji Kurumu Met Office tarafından açıklama geldi. Kurum kötü gelişmeyi tüm dünya ile duyurdu.

23 EYLÜL’DE SONA ERECEKT

Birleşik Krallık’ta yaz ayı 23 Eylül tarihinde sona erecekti. Ancak bu yıl yaz aylarının geç gelmesi ile birlikte mevsimler de kayma görüldü. Bu duruma ilişkin detaylar aktarıldı.

EKİM AYININ DA SICAK GEÇECEĞİ TAHMİN EDİLİYOR

Met Office sadece eylül ayının sonlarının değil, ekim ayının tamamının da sıcak geçeceği bilgisini verdi. Ancak hava durumu tahmin merkezi, yaz aylarının sonunda yoğun yağışların şehirleri etkileyebileceği detayına da vurgu yaptı.