Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bugünden itibaren başladı! Kuyruklar oluşuyor: Bugün anında 5.000 TL alabilirsiniz

Paraya ihtiyacı olan vatandaşlara çok önemli bir duyuru yapıldı. 2022 yılında uygun finansmanlı kredi araştırması yapılırken bu araştırmalara yanıt Ziraat Bankasından geldi. Ziraat Bankası tarafından yeni kredi kampanyasının ayrıntıları paylaşıldı. Banka tarafından paylaşılanlara göre 6,790 TL karşılığında 5 Bin TL kredi alınabileceği ifade edildi. Acil nakit para ihtiyacı olan vatandaşlar Ziraat Bankasının tüketici kredi kampanyasına başvuru yapabilir ve eğer kredi şartlarına uygunsa aynı gün içinde parasını alabilir.

Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar Ziraat Bankası tüketici kredisini merak ediyor. Kamu Bankası internet sayfası üzerinden tüketici kredisi özelliklerini açıkladı.

KREDİ KAMPANYA ÖZELLİKLERİ

Dilediğiniz ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahip olan kredi kampanyasında 50 bin liraya kadar olan kredilerde vade sayısı 36 ay olurken 50 bin lira ile 100 bin lira arasında olan krediler için vade sayısı 24 ay oluyor. 100 binden fazla olan kredilerde ise vade sayısının 12 ay olduğu aktarıldı. Şahsi ve/veya maddi teminat alınmadığı belirtilirken örnek hesaplama ise şöyle oluyor:

ÖRNEK HESAPLAMA

Ziraat Bankası hesaplama aracına göre, %1,79 faiz oranı ile 36 ay vadeli 5 Bin TL çeken bir vatandaşın aylık 203,72 TL geri ödeme yapması gerektiği paylaşılırken Ziraat Bankası tarafından bir uyarı yapıldı. Bu uyarıda hesap makinelerinin sadece bilgi amaçlı olduğu ve bağlayıcı bir fiyat içermediği ifade edildi.

Bu nedenle paraya ihtiyacı olan vatandaşlar en doğru bilgiye banka şubelerine giderek ulaşabilirler.