Editörün SeçtikleriEkonomi

O markette ayçiçeği yağı çok ucuz: 1 LT, 2 LT ve 5 LT sıvı yağ fiyatları sevindirdi! 29 TL’den satılıyor

Marketlerden yağ almak isteyenler ne yazık ki fiyatları görünce koşarak kaçmak istiyor. Çok sayıda markette fiyatlar markalara ve litrelere göre şekilleniyor. Ancak Tarım Kredi Marketler’deki şubelerde sıvı yağ fiyatları diğer marketlere göre çok ucuz. Tarım kredi marketleri tarafından yapılan son açıklamaya göre güncel yağ fiyatları belli oldu. 1 LT, 2 TL ve 5 LT sıvı yağ fiyatları sevindirdi.

Son dönemlerde Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz bir ara yağ fiyatlarını uçurmuştu. Bu sebeple de çiftçiler genel olarak ekim alanlarını ayçiçeği ekerek değerlendirmeye başladı. Uzmanlara göre bu hareket sayesinde yeni mahsul ürünleri ile fiyatlar düşecek.

TARIM KREDİ MARKETLERDE UCUZ YAĞ

Tarım Kredi Marketleri tarafından açıklama yapıldı. Market yağ fiyatlarında indirim yapıldığını belirtti. Bunun dışında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ise ayçiçeği yağı stoku ile ilgili herhangi bir sorununun olmadığını söyledi. Bu açıklamalar sonrasında vatandaşlar gözlerini Tarım Kredi Marketleri sıvı yağ fiyatlarına çevirdi.

29 TL’DEN BAŞLIYOR

Marketlerde yağ fiyatları sürekli olarak değişkenlik gösteriyor. Genel olarak 2 litre yağ fiyatı 50 – 60 TL arasında oluyor. 1 Litre ise 29 – 35 TL arasından satılıyor. Fiyatların düşmesi için yeni mahsul ürünler bekleniyor.