Editörün SeçtikleriEkonomiGenelGündem

Emekli maaşı alan yarın en yakın PTT şubesine giderek başvursun! Maaş hesaplarına en az 30 bin TL yatırılacak!

Çeşitli bankaların emekli vatandaşlar için hazırladıkları ödeme fırsatlarına ek bir fırsat daha PTT tarafından açıkladı. Kurum tarafınca emeklilere en az 30 olmak üzere 80 bin liraya kadar ödeme yapılacağı açıklandı. Ödemeler emeklilerin maaş hesaplarına yatacak. Siz de yarın en yakın PTT şubesine gidip başvurunuzu yaparak ödemenizi alabilirsiniz. İşte detaylar…

Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler kimlikleri ile birlikte PTT şubelerine giderek T.C. kimlik numaraları üzerinden yapılacak sorgulama sonucu ödemelerini alabilecekler. Kredi ödemeleri kişinin kredi notuna göre yapılacak. Başvurularda ise hiçbir şekilde kefil istenmiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Emeklilerin PTT üzerinden başvurularını gerçekleştirmek ve nakit kredi kullanabilmeleri için öncelikle maaşlarını PTT üzerinden almaları gerekiyor. Emekli maaşını ilk defa PTT şubelerine taşımanız durumunda banka bu kredi için ilk önce maaş almanızı talep ediyor.

Maaş işlemlerinin bitmesinin ardından direkt olarak PTT gişelerine gideren başvuru yapabilir veya PTT’nin kısa mesaj hizmetini kullanarak oturduğunuz yerden sıfır zahmetle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.