Editörün SeçtikleriGündem

Herkes merakla bekliyordu: Kötü haber geldi! Bu yıl yasaklandı

Önümüzdeki hafta yapılması beklenen Zeytinli Rock Festivali’ne bu yıl izin çıkmadı. Gelen bir son dakika haberine göre Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı biletleri satışa çıkan Festivalin yasaklandığını duyurdu.

Yasak kararının gerekçesinin kamu güvenliğini sağlığını, toplumun huzuru ve çevrenin korunması gerekçesi ile alındığı açıklandı. Konserde tam 70 sanatçı olacaktı. İptal kararı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

İPTALİN NEDENİ BELLİ OLDU

Bu yıl 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılması beklenen Zeytinli Rock Festivali iptal edildi.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in imzasıyla yayınlanan kararda, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir” ifadelerine yer verildi.

İLYAS MEMİŞ GEREKÇEYİ AÇIKLADI

Etkinliği düzenleyecek olan yapım şirketinin başvurusu üzerine ise Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş şu cevabı verdi:

“İlgi dilekçeniz incelenmiş olup Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivallerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim.”

70 SANATÇININ SAHNE ALMASI BEKLENİYORDU

Yasaklanan festivalde iki farklı sahnede aralarında Duman, Mor ve Ötesi, Athena, Sertab Erener, Manga, Cem Adrian, Selda Bağcan, Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Ceza, Gökhan Türkmen’in de olduğu 70 sanatçı konser verecekti.