Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Günün ilk müjdesi sonunda geldi! Benzin, motorin ve LPG’ye dev indirim yapıldı: İşte Ankara İstanbul ve İzmir yakıt fiyatları

Shell tarafından otomobil sahiplerini sevindiren çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda kampanya başlatıldığı belirtildi ve kampanyaya katılanlara 60 TL puan verileceği belirtildi. Bu kazanılan puanlar ise bir sonraki yakıt alımında toplam tutar üzerinden 60 TL indirim yapılacak. Shell tarafından yapılan duyuruda “Yapı Kredi Worldcard’la 1 Temmuz – 15 Ağustos 2022 tarihleri arasında anlaşmalı Shell istasyonlarında tek seferde ve farklı günlerde 4 defa 200 TL ve üzeri akaryakıt ve otogaz alışverişine, 60 TL’ye varan Yapı Kredi Shell Puan hediye!” ifadelerine yer verildi.

TOPLAM 60 TL VERİLECEK

1 Temmuz – 15 Ağustos 2022 tarihleri arasında, ilk alışverişten önce kampanyaya katılmak üzere SMS gönderen ve kampanyaya katılan World Üyesi Shell istasyonlarından tek seferde ve farklı günlerde 4 defa 200 TL ve üzeri akaryakıt veya otogaz alışverişi yapan, Yapı Kredi Bireysel kartı, Yapı Kredi Banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahibi müşteriler, 19 Ağustos tarihinden itibaren akaryakıt ve otogaz alışverişinde kullanılmak üzere 40 TL Yapı Kredi Shell Puan kazanacağı belirtilen duyurunun devamında Word mobile uygulaması üzerinden kampanyaya katılan müşteriler, 40 TL’ye ek 10 TL, toplamda 50 TL Yapı Kredi Shell Puan kazanacağı 4 işlemden en az birini POS’ta QR Kod ile ödeme gerçekleştirildiği durumda 50 TL’ye ek 10 TL, toplam 60 TL Yapı Kredi Shell Puan hediye edileceği bildirildi.

SMS KATILIM DETAYLARI

Kampanya hakkında yapılan duyurunun devamında Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’lere ekstra 40 TL Yapı Kredi Shell puan daha hediye edileceği bir müşterinin kampanyadan en fazla bir kez faydalanabileceği aktarıldı ve kampanya tanımları müşteri bazında yapılmakta olup ve müşteri SMS ile katılmışsa en fazla 40 TL Yapı Kredi Shell Puan kazanabileceği ifade edildi.

Shell istasyonlarında POS’ta QR Kod ile tek seferde yapacağınız 200 TL ve üzeri akaryakıt alımınıza 10 TL Yapı Kredi Shell Puan hediye edileceği belirtilen duyurunun devamında kampanya “Shell istasyonlarında toplam 50 TL Yapı Kredi Shell Puan” kampanyası ile birleştirilebileceği her iki kampanyadan da faydalanabilmek için ve toplam 50 TL Yapı Kredi Shell Puan kazanmak için World Mobil’den “Shell’de toplam 50 TL Yapı Kredi Shell Puan” kampanyasına katılım yapılarak bir harcamanın POS’ta QR Kod ile yapılması gerektiği vurgulandı.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyurunun devamında ise şu ifadelere yer verildi:

POS’ta QR Kod kampanyasına yalnızca Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel TLcard’lar ile Shell istasyonlarında POS’ta QR Kod ile yapılacak harcamalar dahildir. POS’ta QR Kod ile Ödeme ile işlem yapmak için öncelikle iOS ya da Android cep telefonuna World Mobil veya Yapı Kredi Mobil indirilmelidir. Ödeme yapmada önce kasiyere QR Kod ile ödeme yapacağınızı belirttikten sonra World Mobil’den Yapı Kredi Pay butonuna tıklayarak “QR Kod ile Ödeme”yi ya da Yapı Kredi Mobil uygulamasından “Kartlarım” menüsü altında bulunan Yapı Kredi Pay’i seçerek “QR Kod ile Ödeme”ye tıklayıp QR Kod okuyucuyu açın ve POS cihazında oluşan QR Kod’u okutun. Nakit çekim, mail order işlemleri, iade ve puan kullanımı işlemleri dahil değildir.

Kampanya koşullarını yerine getiren ve Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’lere Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi bireysel TLcard’lar ve Yapı Kredi Business kartlar ile yapacakları harcamaya ekstra 40 TL Yapı Kredi Shell puan hediye edilecektir. Yapı Kredi POS’u kullanan esnaf ve KOBİ’ler kampanya kapsamında toplamda 90 TL Yapı Kredi Shell puan kazanacaktır. Kampanyaya Yapı Kredi POS’unu aktif kullanan İşletme, OBİ ve KOBİ bankacılığı müşterileri dahildir. Sadece son 90 gün içerisinde en az 1 adet gerçekleşmiş işlemi olan esnaf ve KOBİ’ler ekstra 40 TL Yapı Kredi Shell puanı kazanabilecektir. Harcamasını sadece Yapı Kredi Bireysel kredi kartı ve Yapı Kredi bireysel TLcard’lar ile yapan Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’ler QR Kod ile ödeme kampanyasından faydalanarak 10 TL Yapı Kredi Shell puan ekstra olarak kazanabilecektir, QR kod ile ödeme kampanyasına Business Kartlar dahil değildir. Yapı Kredi POS kullanan esnaf ve KOBİ’ler QR kod ile ödeme bireysel kartlarından ödeme yaparak en fazla 100 TL Yapı Kredi Shell puan kazanabilecektir.

20 EYLÜL’DE GERİ ALINACAK

Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart sahiplerinin kampanya katılımı için ilk alışverişten önce Shell yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaralarını SMS ile 4454’e gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilen her bir SMS için GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir.

Kampanya kapsamında işlemlerin Shell marka tanımlı Yapı Kredi World Üyesi Shell istasyonlarındaki Yapı Kredi POS terminali üzerinden yapılması gerekmektedir. Yapı Kredi Bireysel kredi kartı, Yapı Kredi banka kartı ve Yapı Kredi Business kart Yapı Kredi Shell Puan’lar 19 Ağustos 2022 tarihinde yüklenecektir. Yapı Kredi Shell Puan’ların son kullanım tarihi 19 Eylül 2022 olup, kullanılmayan Yapı Kredi Shell Puan’lar 20 Eylül 2022 tarihinde geri alınacaktır.

Aynı gün içerisinde yapılacak işlemlerden yalnızca biri kampanyaya dahil olacaktır. Kampanyaya Vakıfbank Worldcard’lar, Albaraka Worldcard’lar, Anadolubank Worldcard’lar ve Business TL Card dahil değildir, kampanya şartlarından faydalanamazlar. Kampanyaya Worldpuan ile yapılan alışverişler dahil değildir. Alışverişin iadesi durumunda kampanya geçersiz olacaktır.

LPG fiyatları;

İstanbul’da 11,35 TL

Ankara’da 11,37 TL

İzmir’de 11,04 TL

Benzin fiyatları;

İstanbul’da 20,05 TL

Ankara’da 20,17 TL

İzmir’de 20,17 TL

Motorin fiyatları;

İstanbul’da 23,21 TL

Ankara’da 23,32 TL

İzmir’de 23,34 TL