Emlak

TOKİ 2022 sosyal konut projesi başladı mı? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından TOKİ sosyal konut projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında merak konusu olan TOKİ sosyal konut projelerine dair detaylar da belli olmaya başladı. Vatandaşlar, TOKİ’nin 2022 yılında başlatacağı ucuz fiyatlı konut satış projelerinden nasıl yararlanabileceğini araştırıyor.

TOKİ konut satışları için başvurular nereye ve nasıl yapılacak? Kimler TOKİ sosyal konut projelerine başvuruda bulunabilecek? 2022 yılında TOKİ projelerinde kimlere ek kontenjan açılacak? Vatandaşlar bu soruların yanıtlarını ararken, TOKİ’nin dar ve orta gelirli ailelere yönelik başlattığı uygun fiyatlı ve uygun ödeme koşullu sosyal konut projesine dair tüm detaylar ortaya çıkmaya başladı…

BAKAN KURUM’UN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin 81 il genelinde başlatılacağını belirtti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da konuya ilişkin açıklamada bulunurken, Kurum açıklamasında “İnşallah yeni sosyal konut projelerimizi de önümüzdeki ay itibariyle cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir müjdeyle duyuracağız” dedi.

163 BİN TL FİYATLI KONUTLARDA 1.442 TL TAKSİT SEÇENEĞİ

TOKİ 2022 sosyal konut projesi 81 il genelinde gerçekleştirilecek ve söz konusu projede 2+1 ile 3+1 konutlar yer alacak. Söz konusu sosyal konuş projesinde konut satışları ise 163 bin TL satış fiyatından başlayacak ve aylık taksit ödemeleri de 1.442 TL’den başlayacak. TOKİ sosyal konut projelerine başvuruda bulunacak olan vatandaşlar daha önce de olduğu gibi yine yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade seçeneklerinden yararlanabilecek. Vatandaşlar söz konusu konut projesi için Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerinden başvuruda bulunabilecek. TOKİ sosyal konut projesine ilişkin detaylı açıklamanın ilerleyen günlerde gelmesi bekleniyor.