Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bugün ATM’den paranızı çekebilirsiniz! T.C. sonu 0,2,4,6,8 olanlar dikkat: Hesaplara paralar yatırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci çok önemli açıklamalar yaptı. Bakan Kirişçi ödemeler hakkında beklenen haberi verdi ve destek ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını belirtti. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden beklenen duyuruyu yaptı. Bakan Kirişçi açıklamalarında 32 milyon 651 bin 947 liralık tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerin hesaplarına aktardıklarını paylaştı.

BAKAN KİRİŞÇİ’ NİN AÇIKLAMALARI

Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilere destek ödemelerine devam ettiği belirtilerek Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“32 milyon 651 bin 947 TL’lik tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun”

NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR

Ayrıca bu ödemelerin detayları da paylaşıldı. Ödemeler kapsamında 16 milyon 363 bin 857 TL Uzman Eller Proje desteği, 9 milyon 590 bin 978 TL hububat, baklagil ve dane mısır desteği verildiği bildirildi.

Ayrıca ödeme detayları doğrultusunda 5 milyon 310 bin TL et regülasyon desteği ve 1 milyon 387 bin 112 TL anaç koyun, keçi ilave geçer desteği ödeneceği vurgulandı.