Editörün SeçtikleriGenelGündemİş İlanlarıPersonel Alımı

Yurtdışında yaşamak isteyenlere yüzyılın teklifi geldi! Almanya işçi alımları başladı: Saatlik 300 TL kazanç kapısı ardına kadar açıldı!

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’dan gelen işe alım açıklamaları ile Türkiye’de birçok vatandaş yurtdışında çalışma fırsatı yakalayabilmek adına heyecanla personel alım detaylarını araştırmaya başlamıştı. Almanya’nın, havalimanlarında çalıştırılmak üzere duyurduğu Türkiye’den işçi alımlarına dair süreç başladı. Türk işçilerin alınmasına onayın verilmesi ile birlikte Türkiye’den söz konusu personel alımlarına ilgi de arttı.

Türkiye’den gelecek olan işçiler Almanya’da istihdam edilecek ve işçilerin barınma ihtiyaçları da işverenleri tarafından karşılanacak. Söz konusu işçi alımlarında 20 – 40 yaş aralığında olan adayların başvuruları dikkate alınacak ve işe alımlarda Almanca bilme şartına bakılacak. Ayrıca ihtiyaç halinde Almanya’da işçilere dil kursu da verilecek. Almanya işçi alımları için başvuru şartları neler, nereden ve hangi tarihlerden başvuru yapılabilir? İşte detaylar…

Yurtdışında yaşamak isteyenlere yüzyılın teklifi geldi! Almanya işçi alımları başladı: Saatlik 300 TL kazanç kapısı ardına kadar açıldı!

ALMANYA’NIN TÜRK İŞÇİ ALIM SÜRECİ BAŞLADI

Almanya’nın Türkiye’den havalimanlarında çalıştırılmak üzere talep ettiği işçi alımlarına dair süreç başladı. Türk işçi alımlarında öncelik Türkiye’de havalimanlarında çalışan ve bu konuda mesleki tecrübesi olan adaylara verilecek. Özellikle de havalimanlarında yer hizmetleri, check-in ve havalimanı güvenliği ile bavul taşıma bölümlerinde mesleki deneyimleri olan adaylara öncelik sağlanacak.

Kariyer sitelerinde Almanya işçi alımları ile ilgili detaylar yer almaya başladı. Başvurular da belgeler tamamlandıktan sonra danışmanlar aracılığı ile yetkili birimlere iletiliyor. Konsolosluklardan ya da yurtdışı danışmanlık şirketlerinden süreç ile ilgili bilgi alınabiliyor.

MAAŞ NE KADAR OLACAK, ARANAN ŞARTLAR NELER?

Almanya havalimanlarında şu an için 7 – 8 bin kişilik personel açığı olduğu belirtiliyor. Ancak Türkiye’den şu an için bu personel eksikliğinin giderilmesi için 2 bin işçi talep ediliyor. Saatlik 14,25 Euro ile çalıştırılmak üzere yapılacak personel alımlarında adaylarda aranan şartlar şöyle:

  • 20-40 yaş aralığında olmak,
  • A2 derecesinde Almanca bilmek (İhtiyaca göre hızlandırılmış dil kursu verilecek)
  • Güvenlik kontrollerinden geçmek,
  • Pasaport ve diğer belgelere eksiksiz sahip olmak.