Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 130 personel alımı gerçekleştirecek! Tüm başvuru şartları belli oldu…

Devlet eli ile kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımları devam ediyor. Çeşitli bakanlıklar, bakanlıkların merkez ve taşra teşkilatlarına yapılan personel alımlarına şimdi bir yenisi daha eklendi. Elde edilen bilgilere göre bu kez de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, genel ve özel şartları karşılayan adaylar arasından 130 personele istihdam sağlayacak.

Yayımlanan iş ilanına göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında” görevlendirilmek üzere başta mühendis olmak üzere çok sayıda personeli çeşitli kontenjanlar için alacak. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında başvuru şartları belirtildi. Peki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 130 personel alımında başvuru detayları neler?

ALIM YAPILACAK MESLEKLER

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı ilanını yayımladı ve ilana göre bakanlık bünyesinde 130 personel istihdam edilecek. Bakanlık tarafından kentsel dönüşüm müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere inşaat mühendisi, harita mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, makine mühendisi, jeoloji mühendisi, bilgisayar mühendisi, mimar, şehir plancısı, avukat ve uzman kadrolarda alımlar yapılacak.

BAŞVURU TARİHİ VE BAŞVURU ADRESİ

Bakanlık tarafından açıklanan ilana göre söz konusu personel alımları için başvurular 28 Ağustos 2022 Pazar günü 23.59’a kadar e-Devlet kapısı üzerinden “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” adımlarıyla ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adreslerinden giriş yaparak yapılabilecek.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımlarında aranan genel şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) beninde belirtilen şartlara haiz olmak,
  • İklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına el verişli sağlık durumuna sahip olmak,
  • Bakanlık tarafından yapılacak olan sözlü sınavda yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak,
  • Başvuruların yapıldığı son tarih itibariyle diploma derecesi, yabancı dil bilgisi ve mesleki tecrübe şartlarını karşılıyor olmak.