Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Yakıt alacak otomobil sahiplerine ikinci müjde: Benzin, motorin veya LPG fiyatlarına indirim yapıldı: İşte yakıt fiyatları

Bilindiği gibi dün motorin fiyatlarına yapılacak zam petrol fiyatlarının düşmesi sonrası iptal edilmişti. Ancak bugün yeniden zam geleceği belirtildi. Akaryakıt fiyatları da yüksek seviyelerde bulunurken  araç sahipleri de yakıt alımlarını daha avantajlı hale getirmek için kampanyaları araştırmaya başladı. Halkbank Paraf Kart tarafından da bir kampanya başlatıldı ve kampanyaya katılanlara 60 TL puan verileceği belirtildi. Bu puan kazanıldıktan sonra bir sonraki benzin motorin ve LPG alımında toplam tutar üzerinden 60 TL indirim yaptırılacak.

AKARYAKIT VE OTOGAZA 60 TL İNDİRİM

Paraf ile 1 Ağustos-15 Eylül 2022 tarihleri arasında Paraf üyesi AYTEMİZ istasyonlarında Paraf POS’undan farklı günlerde ve tek seferde yapılacak 200 TL ve üzeri 4. yakıt alışverişinize 60 TL ParafPara verileceği belirtilerek kampanyaya katılmak için ilk alışverişten önce Paraf Mobil’den “Hemen Katıl” butonuna tıklanmalı ya da bankada kayıtlı cep telefonundan, AYTEMİZ yazıp 3404’e SMS gönderilmesi gerektiği ifade edildi.

Ödül kazanımına ilişkin bilgi slip üzerinde ve Paraf Mobil’de yer alacağı kazanılan ParafPara’lar, kazanımın ertesi günü, kazanım sağlanan işlemin yapıldığı karta yüklenecek 30 Ekim 2022’ye kadar Paraf üyesi Aytemiz istasyonlarında yakıt alışverişlerinde kullanılabileceği belirtilen duyurunun devamında kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri toplamda en fazla 60 TL ParafPara kazanabileceği aktarıldı.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyurunun devamında şu ifadeler kullanıldı:

İşlemlerin mutlaka kayıt olduktan sonra ve Paraf POS’larından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kampanya katılım talebinin banka sistemine ulaşmasından sonraki işlemler dikkate alınmaktadır.

Paraf üyesi AYTEMİZ istasyonları, www.paraf.com.tr Program Ortakları sayfasından firma adı alanına “AYTEMİZ” yazılarak listelenebilmektedir.

Aytemiz Vaay! uygulaması üzerinden ödeme yöntemi olarak “Kredi Kartı” seçilerek yapılacak alışverişler kampanyaya dahil olup, Paycell ya da BKM Express seçilerek yapılacak alışverişler kampanyaya dahil değildir.

Aynı gün içinde yapılan 200 TL ve üzeri alışverişlerin sadece ilki kampanyaya dahilindedir.

31 EKİM’DE GERİ ALINACAK

Kullanılmayan ParafPara’lar 31 Ekim 2022 tarihinde geri alınacaktır.

Kampanyaya SMS ile katılmak için Turkcell, Vodafone ve TürkTelekom operatörlerine ait numaralar ile 3404’e, KKTCell ve KKTC Telsim operatörlerine ait numaralar ile 3444’e SMS gönderilmelidir. Bu operatörler dışında SMS ile katılım sağlanamamaktadır.

Katılım SMS’i, banka sisteminde kartın bağlı olduğu müşteri numarasına kayıtlı cep telefonu numarasından gönderilmelidir. Bu SMS ücretsizdir.

Paraf, Parafly, Parafree, Paraf Business, Paraf Esnaf, Paraf KOBİ, Eczacı Paraf, Eczacı Paraf KOBİ kampanyaya dahil olup, Paraf Debit, Parafast, HalkCard, sanal kartlar ve ParafPara kullanılarak yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.

18 yaşından küçükler kampanyaya katılamaz.

Kampanya kapsamında yapılan işlemlerin iade ve iptal edilmesi durumunda, iptal ve iade edilen işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.

Kampanya kapsamında kazanılan ParafPara’lar başka karta transfer edilemez. Avans ParafPara kullanımı vb. nedenlerle kartın ParafPara bakiyesinin sıfırın altında olması, kampanya kapsamında kazanılan ParafPara’ların kullanımını etkilemez.

Kampanyaya kayıt olunan kartın kayıp, çalıntı veya diğer nedenlerle kapatılması durumunda, kapatılan kart aynı gün içinde yenilenmez ise kampanya kaydı iptal olmaktadır. Kampanya kaydı iptal olduktan sonra yapılan işlemler kampanyaya dahil olmayacaktır.

İSTANBUL YAKIT FİYATLARI

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 21.15 TL/LT

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 23.18 TL/LT

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 11,1 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 21.14 TL/LT

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 23.15 TL/LT

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 11,35 TL

ANKARA YAKIT FİYATLARI

Ankara’da benzin litre fiyatı 21.26 TL/LT
Ankara’da motorin litre fiyatı 23.27 TL/LT
Ankara’da LPG litre fiyatı 11.37 TL

İZMİR YAKIT FİYATLARI

İzmir’de benzin litre fiyatı 21.26 TL/LT

İzmir’de motorin litre fiyatı 23.28 TL/LT

İzmir’de LPG litre fiyatı 11,04 TL