Editörün SeçtikleriEkonomi

Borsa İstanbul’da Eşit Dağıtımla Halka Arz Olacak Olan Tahtası Küçük 7 Şirket…

Yurtiçi piyasaları takip eden ve dalgalı hareketlerin görüldüğü hisse senedi piyasalarında erken dönem fırsatlarını kaçırmak istemeyen yatırımcılar, halka arz olan şirketleri takip etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Borsa İstanbul’da tahtası küçük, eşit dağıtımla halka arz olacak olan 7 şirket bulunuyor. Taslak izahnameleri hazırlanmış ve Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunmuş şirketlerin sayısı 25 olarak biliniyor. Söz konusu şirketler arasında halka arz olacak ve satışa sunulacak olan pay sayısı da diğer şirketlere oranla daha az olan 7 şirketin taslak izahnameleri bilgileri de merak ediliyor. İşte detaylar…

TEZKM HALKA ARZ

Eşit dağıtımla halka arz olacak olan tahtası küçük şirketler arasında yer alan Tezkim Tarımsal Kimya San. ve Tic. A.Ş halka arz, Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde 13 milyon pay eşit dağıtımlarını “#TEZKM” koduyla gerçekleştirecek.

ONCSM HALKA ARZ

Oncosem Onkolojik Sistemler San. ve Tic. A.Ş ise İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde 4 milyon 700 bin pay eşit dağıtım yöntemi “ONCSM” koduyla yapılacak.

BRKVY HALKA ARZ

Bir diğer yandan Birikim Varlık Yönetim A.Ş ise yıl içinde yapılması beklenen halka arzda Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde 12 milyon pay eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek. Söz konusu halka arzda “BRKVY” kodu kullanılacak.

FORTE HALKA ARZ

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş., İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde yapılacak olan halka arzda toplamda 13 milyon pay ve “FORTE” koduyla ve eşiti dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek.

KAYMT HALKA ARZ

Kaymet Metal İmalat San. ve Tic. A.Ş., Alnus Yatırım Menkul Değerler liderliğinde 10 milyon 500 bin pay ve “KAYMT” kodu ile eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacak.

IBSSO HALKA ARZ

Bir diğer yandan IBS Isıtma Soğutma Havalandırma Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. ise Tera Yatırım Menkul Değerler liderliğinde, 4 milyon 500 bin pay ve “IBSSO” kodu ile eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacak.

CAVDC HALKA ARZ

Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm San. Tic. A.Ş. ise Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler liderliğinde, 5 milyon 750 bin pay eşit dağıtım yöntemi ve “CAVDC” kodu ile halka arz olacak.