Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Araç sahiplerine bir iyi bir de kötü haber: Hem zam hem de indirim aynı anda geldi! Tüm Türkiye’de akaryakıt fiyatları değişti

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları brent petrol ve dolar fiyatlarıyla endeksli olarak açıklanıyor. Gelen bir son dakika haberine göre araç sahiplerine bir iyi bir de kötü haber geldi. Hem zam hem de indirim kararı aynı anda açıklandı. Yeni fiyatların bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı belirtildi. Detaylar haberimizde..

Akaryakıt fiyatlarında son dakika gelişmesi yaşandı. Brent petrol fiyatlarındaki değişim akaryakıtta hem zam hem de indirim kararını aynı anda alınmasına neden oldu. 17 Ağustos güncel akaryakıt fiyatları da tek tek belli oldu.

HEM ZAM HEM DE İNİRİM GELDİ

Yapılan son açıklamaya göre benzine indirim motorine de zam kararı alındı. Son olarak Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 TL 26 kuruş zam yapılmıştı. Zam kararı geri çekilmişti. Ancak bunun üzerine gelişmeler de arka arkaya yaşandı.

ZAM KARARI GERİ ÇEKİLMİŞTİ

Benzine geçtiğimiz akşam gelen zammın ardından şimdi de motorin fiyatlarına 1 lira 26 kuruş zam gelmişti. Ancak edinilen bilgiye göre uluslararası petrol fiyatlarının değişmesiyle motorine yapılan zam geri çekildi.

BENZİNE İNDİRİM MOTORİNE ZAM!

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre; bu gece yarısı itibariyle geçerli olmak üzere motorin fiyatlarına 76 kuruş zam, benzin fiyatlarına ise 83 kuruş indirim uygulanacak

İSTANBUL GÜNC ELAKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 17 AĞUSTOS 2022

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 21.14 TL/LT

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 23.18 TL/LT

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 11,1 TL

İstanbul Avrupa Yakası’nda bir litre benzin fiyatı: 21.13 TL/LT

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 23.15 TL/LT

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası’nda 11,35 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara’da benzin litre fiyatı 21.25 TL/LT

Ankara’da motorin litre fiyatı 23.27 TL/LT

Ankara’da LPG litre fiyatı 11.37 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir’de benzin litre fiyatı 21.26 TL/LT

İzmir’de motorin litre fiyatı 23.28 TL/LT

İzmir’de LPG litre fiyatı 11,04 TL