Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Elektrik faturası yüksek gelenler yapabilir! Faturanız yarı yarıya düşecek: Sadece 1 kaşık ekleyin

Yılbaşından bu yana elektriğe yapılan zamlar vatandaşların cebini ciddi derecede yordu. Elektrik faturası çok gelen kişiler için açıklama yapıldı. Faturası yüksek gelenler için sevindiren gelişme duyuruldu. Vatandaşlar elektrik faturasından tasarruf etmek için çeşitli yollar denerken, en etkili yol belli oldu.

Elektrik faturası yüksek gelen kişiler için kritik bir öneri yapıldı. Evde en sık kullanılan elektronik eşyaları arasında çamaşır makinesi bulunuyor. Elektrik faturasını yarı yarıya düşürmenin bir yolu da yıkama sırasında çamaşır makinenize 1 kaşık karbonat eklemek.

YARI YARIYA DÜŞÜRÜN

Çamaşır makinesini kullanırken tercih edeceğiniz bu yöntem ile elektrik faturanızı yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Makinenizin çamaşırları yıkarken ne kadar çaba sağladığına bağlı olarak elektrik faturanız tahmininizden de kabarık gelebilir. Bu durum da cebinizi yorar. Ancak çamaşır makineniz çalışırken 1 yemek kaşığı dolusu karbonat ekleyebilirsiniz.

Her yıkama sırasında çamaşır makinenize ekleyeceğiniz 1 yemek kaşığı karbonat hem çamaşırlarınızın temiz olmasını hem de düşük sıcaklıkta etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

1 YEMEK KAŞIĞI EKLEYİN

90 derecelik programda çamaşır yıkamayı tercih ediyorsanız, derinlemesine temizlik sağlamak çamaşır makinesini düşük dereceli programda açarak, yıkama esnasında çamaşır makinenizin içerisine 1 yemek kaşığı dolusu karbonat eklemeniz düşük ısıda çamaşırlarınızın derinlemesine temiz olmasını sağlamaktadır.

Daha az enerji harcanması da haliyle elektrik faturasının çok daha uygun fiyatlarda olmasına neden olmaktadır. Bu yöntem ile elektrik faturanızda büyük bir miktar düşüş görebilirsiniz.