Gündemİş İlanları

Karar Resmi Gazete’de Yayımlandı: 24 Kurum Ve Bakanlık Bünyesinde 5.852 Memur ve Personel Alınacak!

Kamuya memur ve personel alımı kapsamında yayımlanan yeni duyurulara göre söz konusu alımlara dair Cumhurbaşkanlığı imzası ile karar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yeni atama kontenjanlarının önü açılmaya başladı ve söz konusu karar 16 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan yeni duyuru ile 24 kurum ve bakanlığa dolu ve boş kadrolar da açıklandı. Yayımlanan karara göre lise, ön lisans ve lisans kapsamında kamuya 5 bin 852 personel alımı gerçekleştirilecek. Kamuya gerçekleştirilecek memur ve personel alımlarında aranan şartlar neler? İşte detaylar…

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI RESMİ GAZETE’DE

16 Ağustos 2022 tarihli ve 31925 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre 2022/417 Karar ile bazı kurum ve kuruluşlardaki dolu ve boş kadrolar açıklandı. Söz konusu duyuruda 24 kamu kurumu ve bakanlık tarafından açıklanan kadrolarda, kamuya 5 bin 852 boş kadro duyuruldu. Alınan karar ile bu kurum ve kuruluşlara atamalar gerçekleştirilecek.

Söz konusu Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda “Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait dolu ve boş kadrolarda eki listede gösterildiği şekilde değişiklik yapılmasına 2 sayılı Genel kadro ve Usulü hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 7’inci maddesi gereğinde karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

HANGİ KURUM VE KURULUŞLARA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Yayımlanan duyuruya göre alım yapılacak kadrolar ve kontenjan sayıları şöyle:

  • Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne 95 personel alınacak
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na 96 personel alınacak
  • Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü 374 personel alacak
  • Milli Eğitim Bakanlığı 850 personel alacak
  • Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı 75 personel alacak
  • Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 45 personel alacak
  • Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü 13 personel alacak

Öte yandan dolu kadrolarda yapılan değişiklikle birlikte diğer bakanlık, kamu kurum ve kuruluşlarında da değişen sayılarda personel alımları gerçekleştirilecek.