Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Özel Bankaların Promosyon Yarışı Hızlandı! Ödemeler Artık 7.500 TL’yi Buluyor!

Bankalar arasında emeklilere verilen promosyon tutarlarına yarış giderek kızışıyor. Temmuz ayı öncesinde kamu bankaları taban tutardan promosyon ödemesi yaparken, özel bankalarda da en yüksek promosyon ödemeleri 2.750 – 3.000 TL aralığında seyrediyordu. Ek kampanyalar ve fırsatlar ile birlikte bu ödemeler ortalama en fazla 3.500 TL seviyesine kadar yükseliyordu. Ancak Temmuz ayında gelen emekli maaş zammı ile en düşük emekli maaşı 3.500 TL’ye çıkarılınca bankalar da promosyonların altını açmaya başladı.

Gelen zamlar sonrasında yükselen promosyon ödemelerinde yarış kızıştı ve özel bankalar emekli maaş müşterilerinin kendilerini tercih etmesi için en yüksek promosyonu ve ek kampanyaları vermeye çalışıyor. Gelen güncellemeler ile promosyon ödemeleri 7.500 TL’ye kadar çıktı. İşte detaylar…

KAMU BANKALARI PROMOSYON ÖDEMELERİ

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, kamu bankaları olarak promosyon ödemelerinde henüz zam sonrası artış uygulamadı. Kamu bankaları promosyonlarda hala taban tutardan ödeme yapmaya devam ediyor. Ancak özel bankalar arasında kızışan rekabette ödemeler 7.500 TL’ye kadar yükseldi. Bu kapsamda birçok banka üst limitte çıtayı artırdı ve ortalama 5.000 TL’lik ödeme tablolarının yanı sıra kimi bankalarda ilave kampanyalar ile ödemeler 7.500 TL’yi buldu.

GARANTİ BBVA PROMOSYON ÖDEMELERİ

Promosyon ödemelerinde öne çıkan bankalar arasında yer alan Garanti BBVA, aylık net maaş miktarına göre sırasıyla 4 bin 850 TL, 6.000 TL ve 7.250 TL promosyon ödemeleri gerçekleştiriyor. Emekli yakınını getirenlere ve otomatik fatura ödeme talimatı verenlere kampanya dahilinde ilave ödemeler de yapılıyor.

YAPI KREDİ PROMOSYON ÖDEMELERİ

Yapı Kredi de promosyonlarda yüksek oranlı artış uygulayarak dikkatleri çekmeyi başardı. Bu kapsamda Yapı Kredi de net aylık tutarına göre sırasıyla 4 bin 850 TL, 6 bin TL ve 7.250 TL promosyon ödemesi gerçekleştiriyor.