Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Milyonları ilgilendiriyor: Zamlandı! 1.150 TL’den 1.500 TL’ye çıkarıldı

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Ülkemizde kentsel dönüşümden yararlanan çok sayıda kişi bulunuyor. Kira desteğine ilişkin beklenen açıklama bugün geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından herkesi yakından ilgilendiren bir paylaşım geldi.

Bakan yaptığı açıklamasında İstanbul’da kentsel dönüşümde kira desteği yüzde 30 oranında arttı. Kentsel dönüşümde kira desteği artık 1.150 TL’den yüzde 30 artarak 1.500 TL oldu.

EYLÜL YA DA EKİM’DE BAŞLAYACAK

Bakan Kurumu Eylül ya da ekim ayları içerisinde yeni bir konut kampanyası başlatacaklarını duyurdu. Bu noktada da pek çok firmanın projede olacağını söyledi. Emlak Konut öncülüğünde başlayacak kampanyaya ilişkin açıklama yapan Bakan Kurum şunları dedi:

“Kampanyada faiz ve alım desteği olacak, bu kampanya ile konut fiyatı ve kiralar daha da düşecek. Kampanyaya katılan firmalar süre boyunca fiyatta değişiklik yapmama sözü verecek”

YÜZDE 30 ARTIRILDI

“Bireysel kentsel dönüşümde şu an İstanbul’da bin 150 lira olan kira desteği yüzde 30 artışla bin 500 lira olacak. Bireysel kentsel dönüşümde şu an 400 baz puan ve 400 bin olan oranlar 600 baz puan ve 600 bine yükseltilecek. Belediyelerin kentsel dönüşüm projelerine yüzde 50 faiz desteği verilecek”