Editörün SeçtikleriGündem

Benzine İndirim, Motorine Zam Geldi! 18 Ağustos Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Brent petrol fiyatında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Küresel makroekonomik gelişmeler ile birlikte Brent petrol fiyatlarında dalgalanmalar sürüyor. Bu dalgalanmalar ile birlikte yurtiçi piyasalarda akaryakıt fiyatları da dalgalanıyor. Geçtiğimiz günlerde akaryakıt fiyatlarında peş peşe indirimler görülmüş ve ardından değişen miktarlarda zamlar da fiyatlara yansımıştı. Brent petrol fiyatındaki dalgalanmalar beraberinde akaryakıt zammını ve indirimlerini de getiriyor.

Kimi araç sahiplerini sevindirecek ve kimi araç sahiplerini de üzecek bir akaryakıt fiyat haberi daha geldi. Benzin fiyatlarında indirim görülürken, motorin fiyatlarına zam yansıdı. Gelen zam ve indirimlerin ardından 18 Ağustos Perşembe güncel akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar…

BENZİNE İNDİRİM, MOTORİNE ZAM

Küresel piyasalarda petrol fiyatları yaşanan son dakika gelişmelerine bağlı olarak değişmeye devam ediyor. Yurtiçinde buna paralel olarak dolar kurundaki değişimler de akaryakıt fiyatlarına yansıyor. Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin litre fiyatına 1 lira 26 kuruşluk zam yapılmıştı. Daha sonra akaryakıt zammı geri çekildi ve bu gelişmenin ardından araç sahiplerini hem üzen hem de sevindiren bir haber geldi. Benzin fiyatlarına indirim gelirken, motorin fiyatlarına ise zam geldi.

18 AĞUSTOS GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Geçtiğimiz hafta sonunda motorin fiyatlarına 1 liralık indirim yansımıştı ancak hemen sonrasında motorin fiyatına 81 kuruşluk zam gelmişti. Son günlerde hızlı değişen benzin ve motorin fiyatlarında bir kez daha değişiklik yaşandı. Ancak bu kez benzinde 83 kuruşluk indirim, motorinde ise 76 kuruşluk zam görüldü. Gelen fiyat değişimi ile güncel akaryakıt fiyatları şöyle:

  • İstanbul’da benzin litresi 20,34 TL, motorin litresi 24,02 TL
  • Ankara’da benzin litresi 20,46 TL, motorin litresi 24,11 TL
  • İzmir’de benzin litresi 20,44 TL, motorin litresi 24,12 TL.