Editörün SeçtikleriEkonomi

e-Devlet üzerinden kontrol edin! Hesaplara 200 TL, 500 TL ve 1.200 TL ödeme yapılıyor

E-Devlet üzerinden hesaplarınızı hemen kontrol edin. 200 TL, 500 TL ve 1.200 TL ödeme yapılıyor. Kızılay’a yapılan yardımın başvuru sonuçlarını Kızılay’ın resmi web sayfası üzerinden de öğrenebilirsiniz. Kızılay ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak ve para yardımı yapıyor.

E-Devlet üzerinden Kızılay yardım müracaatlarına sorgu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama yazılması ve çıkan neticelerin ilkine tıklaması gerekiyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ DİREKT BAŞVURU YAPABİLİR

Başvuruların kişisel olarak müracaat yapması halinde Kızılay birlikte başka devlet kurumlarına oluşturulan müracaatların neticelendirilmesi burada görülüyor.

Kızılay para yardım uygulaması ihtiyaç sahiplerine verilen bir destektir. Dönemsel olarak verilen bu desteklere ihtiyaç sahipleri direkt olarak başvuru yapabilir.

KIZILAY ​GİYİM YARDIMLARI

Kızılay, ekonomik sıkıntılar sebebiyle giyim ihtiyacını karşılayamayan ihtiyaç sahiplerini sosyal incelemeler neticesinde belirlemekte ve sizlerin destekleri ile yüz binlerce ihtiyaç sahibini ayni ve nakdi şekilde yapılan yardımlarla sevindirmektedir.

İhtiyaç sahipleri, Kızılay Butik aracılığıyla tıpkı bir mağazadan alışveriş yapar gibi tanımlı parça adedi kadar kıyafeti ücretsiz bir şekilde alma imkânı bulurken; Sosyal Marketler aracılığıyla kendilerine tanımlanan limit doğrultusunda giyimden gıdaya, yakacaktan kırtasiyeye her türlü ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayabilme imkânı bulmaktadırlar