Kamu Personelleri

Yeni THY Genel Müdürü Bilal Ekşi Kimdir ?

21 Ekim 2016 tarihinde Bilal Ekşi Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğüne seçildi.

Bilal Ekşi Kimdir ?

Bilal Ekşi, 1968 yılında Rize ilinde doğdu. Ekşi, Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde aldı ve 1989 yılında mezun oldu. 

İş hayatına Devlet Demiryolları Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başlayan Bilal Ekşi, daha sonra İstanbul Ulaşım AŞ’de Atölye Müdürlüğü görevine getirilerek, Metro ve Tramvay araçlarının alım projesi ile Metro Atölyesinin kurulum projeleri yürüterek önemli ulaşım projelerinin hayata geçirilmesi projelerinde çalıştı. 

Ayrıca Bilal Ekşi, 2003 yılında Türk Hava Yolları A. O’da Revizyon Atölyeleri Başkanlığına getirildi. 2008 – 2009 yılları arasında THY üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2009- 2010 yıllarında Kıbrıs Türk Havayollarının yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü görevine getirildi.  

2010- 2011 yıllarında ise, THY Teknik ve Amerikan Motor üretici Pratt Whitney’in ortak kuruluşu “Turkish Engine Center”da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılının Nisan ayında atandığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevi 21 Ekim 2016 tarihi itibari ile sonlanarak THY Genel Müdürü olmuştur. 

Kamupersoneli.net / ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir