Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Açıklandı: Devlet bünyesine 10 bin güvenlik görevlisi ve 20 bin temizlik personel alınacak! Okul, hastane, PTT, Sağlık Bakanlığı..

Kamu kurumları çeşitli kadrolar için personel alımlarına devam ediyor. Gelen son habere göre 30 bin daha işçi alınacağı belirtildi. Finans7 haber sayfasından aktarılan habere göre kamu bünyesine 10 bin güvenlik görevlisi ve 20 bin temizlik personeli alımı yapılacak. Çeşitli kamu kurumlarına yapılacak olan personel alım detaylar haberimizde

DEVLETE ALIMLAR YAPILACAK

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesine en az ilkokul mezunları arasından alım yapılacak. KPSS puan şartının aranmayacağı personel alımında bazı kurumların sınav şartı arayabileceği aktarıldı. En az ilkokul mezunları arasından yapılacak alımlarda hangi kamu kurumlarının alım yapacağı bile sıralandı.

10 BİN GÜVENLİK ALIMI

2022 yılının kalan günlerinde en az ilkokul mezunu adaylar arasından 10 bin güvenlik görevlisi alımı yapılması bekleniyor. Alım yapılması beklenen yerler şu şekilde:

– Gençlik ve Spor Bakanlığı

– Milli Eğitim Bakanlığı (Okullara)

– Sağlık Bakanlığı

– Göç İdaresi Başkanlığı

– Hazine ve Maliye Bakanlığı

– Gelir İdaresi Başkanlığı

– Üniversiteler

– PTT

EN AZ 20 BİN TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Yılın kalan günlerinde kamu kurum ve kuruluşlarına 20 binden fazla temizlik personeli alımı yapılacak. Yapılacak alımlarda adaylar kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde sürekli işçi olarak çalıştırılacak. Alım yapılması beklenen kurumlar ise şu şekilde:

– Gençlik ve Spor Bakanlığı

– Nükleer Denetleme Kurulu

– Milli Eğitim Bakanlığı (Okullara)

– Sağlık Bakanlığı

– Göç İdaresi Başkanlığı

– Hazine ve Maliye Bakanlığı

– Gelir İdaresi Başkanlığı

– Üniversiteler

– PTT

– Cumhurbaşkanlığı

– Diyanet İşleri Başkanlığı

– Tarım ve Orman Bakanlığı

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Okullar için yapılacak olan personel alımlarının en geç Eylül ayı içerisinde yapılması Gençlik ve Spor Bakanlığı güvenlik alımlarının da kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor. Diğer bakanlıkların alımının da sene sonuna kadar tamamlanacağı tahmin ediliyor.