Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

20 Eylül’e kadar başvurana 500 TL ödeme imkanı! Resmen başladı: Anında alabilirsiniz

İzmir Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda “İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılı” konulu ulusal fotoğraf yarışması düzenlendiği belirtilerek yarışmada sergilenmeye değer bulunan 90 fotoğraf 500’er TL ile ödüllendirileceği paylaşıldı.

İzmir’de belediye fotoğraf yarışması duyurusunda bulundu. Yapılan duyuruya göre, İzmir’in kurtuluş etkinliklerinde çekilen fotoğraflar ile vatandaşlar yarışmaya katılabilecekler. Sergilenmeye değer bulunan 90 fotoğraf 500’er TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca bu yarışma için başvuruların 20 Eylül’de sona ereceği aktarıldı.

YAPILAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesinden yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Katılımcılar yarışmaya 24 Ağustos-14 Eylül 2022 tarihleri arasındaki 100. Yıl etkinliklerinde çekilen fotoğraflarla katılabilecek. İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı kapsamında yapılacak kutlama, yürüyüş, tören, konser, ışık ve lazer gösterileri, açılış, sergi, hava gösterileri, spor etkinlikleri, fener alayı gibi etkinliklerde çekilen fotoğraflar yarışma kapsamında değerlendirilecek. Geçmiş yıllarda çekilen fotoğraflar yarışmaya katılamayacak. 24 Ağustos’ta Afyon Dereçine’den başlayıp İzmir’e kadar devam edecek “Zafer ve Anma Yürüyüşü” fotoğraf yarışmasının başlangıcı olarak kabul edilecek.

Katılımcılar 9 Eylül 100. Yıl Etkinlik Programını İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edebilecekler.

FOTOĞRAFLARA ÖDÜL VERİLECEK

Yarışmanın birincilik ödülü 15 bin, ikincilik ödülü 10 bin, üçüncülük ödülü 7 bin 500, 5 kişiye mansiyon ödülü 6’şar bin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü ve Seçici Kurul Özel Ödülü 5’er bin TL olacak. Ayrıca sergilemeye değer bulunan 90 fotoğraf 500’er TL ile ödüllendirilecek. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliği ile düzenlenen yarışmaya fotoğrafa ilgi duyan 18 yaş üstü tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar katılabilecek.

20 EYLÜL’DE SONA ERECEK

Seçici kurul üyeliğini Prof. Dr. Zühal Özel Sağlamtimur, Doç. Dr. A.Beyhan Özdemir, Yusuf Tuvi, Selim Bonfil ve Yusuf Aslan’ın yapacağı yarışmaya katılmak isteyenler 20 Eylül 2022 tarihine kadar www.tfsfonayliyarismalar.org sitesi üzerinden online başvuruda bulunabilir.