Gündem

Toplu taşıma kullananlar dikkat: İstanbulkart sahipleri için açıklandı! Bu tarihten önce yapmazsanız artık kullanamayacaksınız

Toplu taşıma kullananlar dikkat! İstanbulkart sahipleri için duyuru yapıldı. İstanbulkart sahipleri artık kartlarını kişiselleştirebilecek. Bunun için son gün ise 31 Aralık 2022. İşte detaylar…

İstanbulkartlar kişiselleştiriliyor… AA’nın aktardıklarına göre İstanbulkart sahipleri kişiselleştirme işlemiyle birçok market ve mağazada da kullanılan kartlarının kaybolması halinde bakiyelerini koruma altına alabilecekler. İstanbulkart mobil uygulaması üzerinden yapılabilen kişiselleştirmede son tarih 31 Aralık 2022 olacak.

ÜCRETSİZ KULLANILAMAYACAK

UKOME kararı doğrultusunda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı itibarıyla özel günlerde sunulan ücretsiz geçiş hakkından yalnızca kişiselleştirilmiş kart sahipleri faydalanabilecek. Bu uygulamayla yılbaşından sonra turistler ve yabancı uyruklu kullanıcılar, artık milli ve dini bayramlarda ulaşımı ücretsiz kullanamayacak.

Kartını kişiselleştirmek isteyen vatandaşlar İstanbulkart’ın mobil uygulamasından, www.bireysel.istanbulkart.istanbul ve www.kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adreslerinden gerekli bilgileri doldurularak ya da 153’ü arayarak işlemlerini gerçekleştirebilecek.